1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

با بهره گیری از رنگ ها
دیوارها زیبا می شوند
گام بلندی در جهت احیای سیمای بصری و زیباسازی جداره های شهر به همت اداره زیباسازی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 برداشته شده است.
دیوارها زیبا می شوند
1399/2/29 9:54:0|print

به گزارش شهرنوشت، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت با اشاره به این نکته که نقاشی دیواری شاخه ای از هنرهای تجسمی است و در زیباسازی مناظر شهری تاثیر مطلوبی دارد، گفت: جداره های شهر می توانند با استفاده از طرح ها و رنگ های مناسب و مطلوب، باعث ارتقای سطح کیفیت فضای شهری و از همه مهم تر ایجاد شادابی و روحیه در بین شهروندان می شود.

او در ادامه افزود: رنگ، يکي از مهمترين عناصري است که مي تواند به سادگي و با هزينه اي کمتر از ساخت و ساز براي تعريف فضاها، در ایجاد خوانايي و حس وحدت و خلق حس تعلق مکانی به ما کمک کند.

رحمانی همچنین یادآور شد: "شهر زیبا"، شهری است که در آن بین سه عنصر "انسان، طبیعت و کالبد شهر"؛ تعادل ایجاد شود و فاقد ناهمگونی‌های شدید فضای اجتماعی در میان محله های مختلف باشد و دارای چشم انداز آزاردهنده نباشد.
لازم به ذکر است؛ جداره های شهری در نواحی سه گانه منطقه21 از ابتدای سال جاری تاکنون به بهره گیری از رنگ ها و طرح های ایرانی-اسلامی جلوه زیباتری یافتند.
!-- Tmicto -->