1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

سالاری، علیخانی و خلیل آبادی صحن شورا را ترک کردند
آب و فاضلاب، شورای تهران را به تشنج کشاند

شهرنوشت: مصوبه مربوط به آب و فاضلاب در شورای شهر موجب اختلاف رییس و برخی از اعضا شد که در نهایت با خروج سه عضو شورا به نشانه اعتراض پایان یافت.

آب و فاضلاب، شورای تهران را به تشنج کشاند
1399/2/28 11:24:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، بررسی مصوبه تامین منابع مالی مورد نیاز پروژه های توسعه و بازسازی تاسیسات آب و فاضلاب و اجرای طرح آب رسانی اضطراری تهران و تامین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات اب و فاضلاب در  شورای شهر تهران حاشیه ساز شدنزدیک به یک ساعت از زمان شورا به بحث و بررسی این مصوبه اختصاص یافت که البته مورد اختلاف بعضی از اعضا بود.

محمد سالاری از مخالفان سرسخت بر این باور بود که نحوه بررسی که از سوی کمیسیون سلامت در شورا انجام شده همه ابهامات مصوبه را رفع نکرده است.

حسن خلیل آبادی و محمد علیخانی نیز موافقان او در این مسیر بودند.

نوری، رئیس کمیسیون سلامت شورا از نحوه انتقادات ابراز نارضایتی کرد و به ده ها ساعت کار و بررسی اعضای کمیسیون به همراه کارشناسان اشاره کرد.

از سوی دیگر نماینده آب و فاضلاب نیز گزارشی از وضع موجود ارایه و اعلام کرد که با توجه به کرونا و افزایش ناگهانی ۲۵ درصدی مصرف آب تهران اقدامات این سازمان مناسب بوده است.

در نهایت محسن هاشمی برای در دستور ماندن و یا خارج شدن مصوبه رای گیری کرد. از دستور خارج شدن مصوبه رای نیاورد و سالاری پیشنهاد جدید به رییس شورا ارائه کرد که از سوی هاشمی پذیرفته  نشد.

اما این موضوع سالاری  و همراهانش را ناراحت کرد و شروع به فریاد زدن در صحن کردند. سالاری رییس را خطاب قرار داد و گفت که او نمی تواند پیشنهاد کسی را بدون خواندن در صحن رد کند.

از سوی دیگر هاشمی معتقد بود که قصد سالاری ایجاد تشنج است و در نهایت بعد از انکه الویری و امانی نتوانستند فریادهای سالاری را متوقف کنند، علیخانی نیز با همراهی سالاری هاشمی را تهدید به خروج از صحن کرد و در نهایت هر سه نفر صحن شورا را به نشانه اعتراض ترک کردند.

ابراهیم امینی سه عضو را به صحن برگرداند و از دقایقی پیش حجت نظری و حق شناس با حضور در هیات رییسه با محسن هاشمی رایزنی هایی را انجام دادند. همچنین نژاد بهرام نیز تلاش کرد صحن را آرام کند.

سه عضو بعد از وساطت برخی اعضا با صلوات به صحن بازگشتند و محسن هاشمی تاکید کرد که حتما یک جلسه خصوصی با آنها برگزار می کند.


خبرنگار: سمیرا امیرچخماقی

!-- Tmicto -->