1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه:
ضدعفونی شبکه مترو تا عادی شدن وضعیت، ادامه خواهد داشت

شهرنوشت: روند ضدعفونی کردن تمامی قطارهای شبکه مترو تهران براساس پروتکل‌های استاندارد تا زمان عادی اعلام شدن وضعیت توسط ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه خواهد داشت.

ضدعفونی شبکه مترو تا عادی شدن وضعیت، ادامه خواهد داشت
1399/2/28 11:0:0|print

فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروي تهران و حومه در گفتگو با شهرنوشت، درباره استمرار روند ضدعفونی کردن قطارها و ایستگاه‌های شبکه مترو، بیان کرد:  ضدعفونی کردن قطارها تا زمانی‌ که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اوضاع را عادی اعلام کند ادامه خواهد داشت.

او با بیان اینکه قطارها حداقل سه بار در روز، نظافت و ضدعفونی می‌شوند، افزود: در برخی خطوط همانند خط شش که فاصله زمانی رسیدن قطارها، بیشتر است برای هر حرکت قطار، نظافت و ضدعفونی انجام می‌شود.

نوبخت در ادامه توضیح داد: قطارهای مترو با دو روش خشک و تر در سیستم‌های مکانیزه شستشو مترو، شستشو و ضد عفونی می‌شوند. نظافت و ضد عفونی تمامی قطارها در ایستگاه‌های ابتدایی و انتهایی هرخط نیز به صورت خشک انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروي تهران و حومه با اشاره به اینکه تمامی ایستگاه‌ها، قطارها و تجهیزاتی که مسافران با آن در ارتباط هستند از جمله هندریل پله برقی‌ها، گیت‌ها، صندلی‌ها، پله‌های ثابت و دستگاه‌های شارژ بلیت ضدعفونی می‌شوند، گفت: ضدعفونی‌ها بر اساس استانداردها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه ضدعفونی کردن اتاق‌ها و واگن‌ها و دیگر وسایل موجود در قطارها انجام می‌شود.


خبرنگار: ملیکا هاشمی

!-- Tmicto -->