1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

نامه نگاری شورای شهر با رهبری و ریاست جمهوری درباره تخلفات پلاسکو
سالاری: شورای عالی شهرسازی شأنیت خود در صدور آراء را حفظ کند

در حالی که شورای عالی شهرسازی و معماری رای موافق برای کسری بیش از 300 پارکینگ ساختمان پلاسکو داده است، شورای شهر تهران ضمن انتقاد تند از این اقدام شورای شهرسازی ، تصمیم به نامه نگاری با مراجع بالاتر(رهبری و ریاست جمهوری) برای رسیدگی به موضوع شد.

سالاری: شورای عالی شهرسازی شأنیت خود در صدور آراء را حفظ کند
1399/2/28 10:6:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای در جریان دویست و چهاردهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری نسبت به تصمیم گیری شورای عالی شهرسازی و معماری در خصوص ساخت ساختمان پلاسکو بدون تامین پارکینگ گفت: خروجی جلسات شورای عالی شهرسازی و معماری نشان می دهد آن چیزی که در جلسه به تصویب رسیده بسیار بدتر از چیزی است که ما شنیده بودیم.

او با بیان اینکه همه پروژه ها و پارسل های شهر تهران براساس طرح تفصیلی باید براساس تامین پارکینگ مورد نیاز ساخته شود، افزود: ساختمان پلاسکو باید با توجه به همه استاندارد ها مبتنی بر نما، سازه، ایمنی و اطفای حریق، معماری و تامین پارکینگ مورد نیاز ساخته شود.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اضافه کرد: این جای تعجب دارد که شورای عالی شهرسازی و معماری شأن خود را در حد یک مشاور پایین آورده و به تامین نشدن پارکینگ برای پلاسکو رای داده است.

سالاری با اشاره به اینکه شورای عالی شهرسازی و معماری اجازه ندارد پارکینگ های لازم را از محل پاساژ پروانه که متعلق به شهرداری تهران است، تامین کند، اضافه کرد: براساس بازدید های انجام شده از ساختمان پروانه متوجه شدیم که ظرفیت موجود پارکینگ (٣۵٠ واحدی ) برای تعداد خودروهای موجود هم کافی نیست.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از رییس شورای شهر درخواست کرد تا طی نامه ای مراتب اعتراض شورای شهر تهران نسبت به این تصمیم شورای عالی شهرسازی و معماری اعلام شود.

در ادامه محسن هاشمی در واکنش به اظهارات سالاری اعلام کرد که باید نامه ای برای رییس جمهور و مقام معظم رهبری نوشته شود و از رییس کمیسیون شهرسازی و معماری خواست تا متن این نامه را تهیه کند.

خبرنگار: الهه خانی

!-- Tmicto -->