1400/11/06 - چهارشنبه 6 بهمن 1400
1400/11/06 - چهارشنبه 6 بهمن 1400
مشروح خبر


تمهیدات پیشگیرانه آتش سوزی منطقه ۱۳ در سرخه حصار

تمهیدات ویژه برای جلوگیری و مهار آتش سوزی در جنگل سرخه حصار اتخاذ شد.

تمهیدات پیشگیرانه آتش سوزی منطقه ۱۳ در سرخه حصار
1399/2/27 13:50:0|print

به گزارش شهرنوشت، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده، شهردار این منطقه ، بوستان های جنگلی و عرصه های منابع طبیعی را جزو سرمایه های ملی برشمرد و افزود: این بوستان ها  دارای ارزش حیاتی بوده که حفاظت و مراقبت از این میراث های ماندگار ضروری و با اهمیت است.

او با اشاره به تعاملات شهرداری منطقه و  آتشنشانی برای  بررسی راهکار های موثر در جلوگیری و مهار آتش سوزی های احتمالی در فصل گرما اظهار داشت: طی بازدید مشترک مدیران منطقه و آتشنشانی ، ضمن بررسی نقاط قوت و  ضعف برای مهار آتش سوزی ها ، راهکار های موثر در این زمینه ارائه و در جلسه ای مشترک ، ضمن جمع بندی ، اقدامات پیشگیرانه در رئوس فعالیت های معاونت خدمات شهری و محیط زیست و سازمان آتشنشانی منطقه قرار گرفت.

او با بیان اینکه ایجاد مسیرهای دسترسی و آتش بر در بوستان جنگلی سرخه حصار با هدف ارسال تجهیزات و امکانات به محل آتش سوزی و اطفای حریق ضروری است ، ادامه داد : از این رو عملیات ایجاد آتش بر در نقاط حساس و پر خطر و حریم از جمله تمهیدات منطقه برای جلوگیری و مهار آتش سوزی است .

شهردار منطقه ۱۳ ، ازدیاد علف را  یکی از علل آتش سوزی های احتمالی برشمرد و ادامه داد که با توجه به ازدیاد علف در پی بارندگی‌های اخیر ، علف تراشی و جمع آوری علف های خشکیده نیز در دستو کار قرار دارد.

رحمان زاده خاطر نشان کرد:  همچنین با تهیه امکانات لازم ، نیرو ها به کپسول آتشنشانی تجهیز می شوند تا در سریع ترین زمان نسبت به مهار اتش اقدام کنند.!-- Tmicto -->