1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

برای نخستین بار و در راستای هوشمندسازی خدمت به شهروندان
ماشین آلات رفت و روب شهر تهران به صورت آنلاین پایش می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از رونمایی سامانه هوشمند ثبت اطلاعات کارگران و ماشین آلات رفت و روب در خردادماه خبر داد. این سامانه برای نخستین بار در تهران راه اندازی می شود و امکان رصد لحظه ای امور مربوط به نظافت شهر را به منظور افزایش سطح رضایت شهروندان فراهم می کند

ماشین آلات رفت و روب شهر تهران به صورت آنلاین پایش می‌شود
1399/2/27 10:5:0|print

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، صدرالدین علیپور با تاکید بر اینکه در این دوره از مدیریت شهری تلاش شد تا اکثر اقدامات سازمان به صورت هوشمند و با امکان نظارت و رصد بهتر انجام شود، گفت: در گذشته یکی از دغدغه های سازمان مدیریت پسماند ایجاد سیستم هوشمند برای رصد فعالیت کارگران خدمات شهری و ماشین آلات رفت و روب بود. براین اساس، برای اولین بار با همکاری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (فاوا)، سامانه IT محوری را ایجاد کردیم تا با رصد لحظه ای فعالیت های مربوط به رفت و روب شهر، خواسته های شهروندان در این زمینه تامین شود.

او با اعلام این خبر که سامانه مذکور خردادماه رونمایی می شود، ادامه داد: براساس این طرح، دو هزار و 300 خودروی رفت و روب به سیستم ردیاب (GPS) مجهز و ساعت شروع و پایان کار و نحوه فعالیت آن ها در سطح شهر به طور مداوم کنترل و رصد می شود. علاوه بر این، روزانه اطلاعات بیش از 14 هزار کارگر از طریق ثبت چهره در زمان ورود و خروج به طور هوشمند ضبط می شود.


به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، راه اندازی این سامانه گامی مهم در حوزه هوشمندسازی خدمات شهری است چراکه امکان نظارت قوی بر عملکرد پیمانکاران و پاسخ دهی هر چه سریع تر به شکایات مردمی که از طریق سامانه 137 گزارش می شود را فراهم می کند.

!-- Tmicto -->