1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

عضو کمیته حمل و نقل شورای شهر در بازدید از شرکت واحد اتوبوسرانی:
دولت درباره تحویل 2000 دستگاه اتوبوس به تعهدات خود عمل نکرد
عضو کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با حضور در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ ضمن دیدار با مدیرعامل این شرکت از نزدیک در جریان اقدامات ناوگان اتوبوسرانی پایتخت از جمله فعالیت های این مجموعه در زمینه پیشگیری از ویروس کرونا و خدمات رسانی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان در شرایط موجود قرار گرفت.
 دولت درباره تحویل 2000 دستگاه اتوبوس به تعهدات خود عمل نکرد
1399/2/25 8:54:0|print

به گزارش شهرنوشت، به نقل از روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی؛ شهربانو امانی در جلسه مشترک با محمود ترفع، یکی از مشاغلی را که از آغاز کرونا بسیار زحمت کشیده اند، رانندگان اتوبوسرانی نام برد و گفت: تا قبل از شیوع ویروس کرونا، مردم را تشویق می کردیم که از حمل و نقل عمومی استفاده کنند اما در حال حاضر می بایست با فرهنگ سازی، لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه و رعایت بهداشت فردی را در استفاده از حمل و نقل عمومی به شهروندان توصیه کنیم.

او با اشاره به اینکه 93 درصد مطالبات مردم تهران، حل مشکل ترافیک و آلودگی هواست، اظهار کرد: دولت در باره تحویل 2000 دستگاه اتوبوسی که قرار بود به شهرداری تهران تحویل دهد، به تعهدات خود عمل نکرد در صورتی که تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی در همه جای دنیا وظیفه حاکمیتی دولت ها محسوب می شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران یکی از وظایف مهم و ذاتی شهرداری را جابه‌جایی مسافر دانست و گفت: این در حالی است که متاسفانه شرکت واحد اتوبوسرانی از حداقل کمک ها برخوردار است و کارکنان آن به ویژه رانندگان اتوبوس، شغل بسیار سخت و زیان آوری دارند که لازم می دانم به نمایندگی از مردم خوب تهران و همکارانم در شورای شهر، قدرشناس این عزیزان باشم و به سهم خودم از مدیریت و کارکنان این مجموعه خدوم قدردانی نمایم.
امانی با بیان اینکه بسیاری از پروتکل های بهداشتی قبل از اینکه ابلاغ شوند، از سوی شهرداری تهران اجرا شدند و شرکت واحد از مجموعه های پیشتاز در این زمینه بود، تصریح کرد: یکی از ویژگی های مدیریت های مردمی، داشتن گوش شنوا و پاسخگویی است که خوشبختانه مدیریت شرکت واحد از این ویژگی برخوردار است.

او با اعلام اینکه بیش از 50 درصد مردم تهران، کرونا را جدی نگرفته اند و ممکن است بیماری کووید 19 مجدداً اوج بگیرد، افزود: خودمراقبتی رانندگان اتوبوس که خوشبختانه شاهد آن هستیم، علاوه بر اینکه باعث افزایش ایمنی این عزیزان می شود، در آموزش غیر مستقیم شهروندان نیز موثر است.

نماینده مردم تهران در پارلمان شهری، لزوم مستندسازی کاهش درآمدهای این شرکت به دلیل شیوع ویروس کرونا و تبدیل آن به عدد و رقم را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بودجه عمومی از شرایط مناسبی برخوردار نیست، دولت موظف است بخشی از خسارت های شهرداری تهران را جبران کرده و از محل صندوق ذخیره ارزی، مدیریت شهری را که در مقابله با کرونا رتبه اول را داشته است، کمک کند.
پیش از سخنان عضو شورای شهر، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت به ویژه اقدامات پیشگیرانه ای که به منظور مقابله با کرونا اتخاذ و اجرا شده است، گفت: نیمی از جابه‌جایی های ناوگان اتوبوسرانی تهران از طریق خطوط بی آر تی و نیمی از طریق بخش خصوصی انجام می شود و این در حالی است که بیش از 50 درصد ناوگان به شدت فرسوده است.
 محمود ترفع، حداقل نیاز تهران به اتوبوس بر اساس طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک را 3 هزار دستگاه عنوان کرد و افزود: این در شرایطی است که دولت از سال 89 تا کنون حتی یک دستگاه اتوبوس نیز به تهران تحویل نداده است.

او در خصوص نیروی انسانی شرکت واحد با اعلام اینکه از سال 89 استخدامی در این شرکت صورت نگرفته است و بیشترین خروج نیرو از شهرداری تهران متعلق به اتوبوسرانی است، خاطرنشان کرد: شغل بیشتر کارکنان این مجموعه، سخت و زیان آور است و 4 درصد حق بیمه کارگرانی که دارای شغل سخت و زیان آور هستند، می بایست از طریق کارفرما به تأمین اجتماعی پرداخت شود که برای خروج نیروهایی که سال گذشته بازنشسته شدند نیز با مشکل تأمین منابع مالی رو به رو بوده ایم که با تدبیر شهردار محترم تهران این مشکل اخیراً  برطرف شد.

بعد از این جلسه عضو شورای اسلامی شهر تهران با حضور در محل پایانه اتوبوسرانی علم و صنعت در مراسم آغاز به کار 35 دستگاه فوگر (مه پاش) سرد حاضر و از نزدیک در جریان عملیات ضد عفونی کردن ناوگان اتوبوسرانی قرار گرفت و با تعدادی از مسافران در مورد نظر آنها مبنی بر عملکرد شرکت واحد اتوبوسرانی از نزدیک گفت و گو کرد.
!-- Tmicto -->