1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر


شناسایی دقیق دستفروشان راه‌حل معضل بساط گستری در پایتخت است
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تأکید بر اهمیت شناسایی دقیق دست‌فروشان در ساماندهی آنان، گفت: نرم‌افزار سامان بازار در احراز هویت متقاضیان و جانمایی و مدیریت مسئلهٔ دستفروشی سامان بازار می‌تواند نقش کلیدی ایفا کند.
شناسایی دقیق دستفروشان راه‌حل معضل بساط گستری در پایتخت است
1399/2/24 10:19:0|print

 به گزارش شهرنوشت  به نقل از  روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در جلسه کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران که با موضوع ساماندهی دستفروشان برگزار شد، بابیان این‌که دست‌فروشان طیفی از صنوف بدون مجوز هستند، گفت: فعالان این صنوف فاقد اتحادیه یا ارتباط با اتاق اصناف فعالیت می‌کنند و با وجود آسیب‌پذیری، بسیار آسیب‌زا هستند. چون ماهیت آن‌ها برای مدیریت شهری شفاف نیست؛ بنابراین می‌توانند مشکلاتی پیرامون عبور و مرور برای شهروندان یا کسبهٔ رسمی ایجاد کنند.

او تصریح کرد: تأمین زمین و صدور مجوز برای ایجاد روز بازارها در کنار شناسایی دستفروشان می‌تواند به ساماندهی کامل افراد بیانجامد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، با تأکید بر این‌که نرم‌افزار سامان باز می‌تواند نقش زیادی در شناسایی ماهیت و ظرفیت‌های موجود برای ساماندهی دستفروشان ایفا کند، گفت: تاکنون اطلاعات حدود پنج هزار نفر بر اساس سکونت در تهران، سرپرست خانواده بودن و شاغل نبودن تأییدشده است و تعدادی از ثبت‌نام‌شدگان هم به دلیل نقص در اطلاعات واردشده فرصتی برای اصلاح اطلاعات خواهند داشت. برای این افراد با توجه به نوع کسب‌وکارشان در روز بازارها مکان‌یابی می‌شود.

 

 

!-- Tmicto -->