1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

مناسب سازی ورزشگاههای شهرداری سال 1400 تمام می شود
ضرر ماهانه 10 میلیارد تومانی مجموعه های ورزشی از کرونا

 شهرنوشت: مجموعه های ورزشی زیرمجموعه سازمان ورزش شهرداری تهران تا پایان سال 1400 برای تردد و استفاده معلولین مناسب سازی خواهند شد. در حال حاضر حدود 30 درصد از این مجموعه ها مناسب سازی شده و ادامه عملیات بازسازی مجموعه های ورزشی این سازمان پس از پایان بحران کرونا انجام خواهد شد.

 

ضرر ماهانه 10 میلیارد تومانی مجموعه های ورزشی از کرونا
1399/2/22 15:6:0|print

 امیر محسنی، مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران در گفتگو با شهرنوشت با بیان اینکه این سازمان موظف است تا پایان سال 1400 مناسب سازی تمامی مجموعه های ورزشی تحت نظر خود را به پایان برساند، گفت: در حال حاضر حدود 30 درصد از مجموعه های ورزشی سازمان ورزش شهرداری مناسب سازی شده و قابیلت تردد کم توانان و معلولان با ویلچر را دارد و طبق برنامه زمانبندی، تا پایان سال 1400 هیچ مجموعه ورزشی در سطح شهر تهران وجود نخواهد داشت که معلولان و کم توانان نتوانند ازآن استفاده کنند.

او افزود: مناسب سازی نیاز به زیرساخت دارد و با هزینه های فراوانی همراه است و با توجه به اینکه به دلیل شیوع کرونا شهرداری در چالش های جدی مالی قرار دارد، عملیات اجرایی برای مناسب سازی سایر مجموعه های ورزشی پس از بحران کرونا آغاز خواهد شد.

محسنی در پاسخ به این سوال که تا پایان سال 1399 چند درصد دیگر به مجموعه های مناسب سازی شده افزوده می شود، گفت: با توجه به اینکه سازمان ورزش شهرداری تهران در ایام کرونا هیچ نوع درآمدی ندارد و ماهیانه 10 میلیارد از محل کرونا خسارت می بیند، در حال حاضر امکان سازماندهی برای شروع عملیات مناسب سازی را ندارد بنابراین باید بعد از کرونا و عادی شدن شرایط و بازگشایی مجموعه های ورزشی و سنجش درآمدها در این باره اعلام نظر کرد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه این سازمان برای بازگشایی مجموعه های ورزشی منتظر ستاد ملی مبارزه با کرونا است، یادآور شد: سازمان ورزش شهرداری طرحی تهیه کرده به نام «ورزش از نو» که بر اساس آن در حال آماده سازی، بازسازی و تعمیرات مجموعه های ورزشی برای دوران پساکرونا است تا این مجموعه ها با آمادگی کامل برای نشاط شهروندان، پذیرای آنان باشند.

شیب دار بودن ورودی و خروجی حوضچه کلر، امکان دسترسی به سرویس های بهداشتی (بدون پله و در سطح همکف)، فراهم کردن دسترسی به رختکن ها، تعبیه کابین های مخصوص جهت رفاه حال گروه های خاص، نصب شیرهای آب از نوع اهرمی، قرار گرفتن دوش ها در سطح همکف، نصب سرویس های بهداشتی فرنگی، نصب دستگیره های نگهدارنده (هندریل) در قسمتهای سرویس بهداشتی، رختکن و رمپ و مناسب سازی ارتفاع روشویی ها از جمله اقدامات در دست اجرا برای مناسب سازی این اماکن است.

 

خبرنگار: علی سی پی

 

 

!-- Tmicto -->