1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه:
تا آخر هفته همه ایستگاههای مترو، غرفه فروش ماسک خواهند داشت

شهرنوشت: تعداد مراکز فروش ماسک در ایستگاه‌های مترو تهران بعد از گذشت 9 روز از اجرای طرح «اجبار استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی کلانشهرها» به 100 ایستگاه رسید که تا آخر هفته همه ایستگاه های مترو مجهز خواهند شد.

تا آخر هفته همه ایستگاههای مترو، غرفه فروش ماسک خواهند داشت
1399/2/21 11:56:0|print

فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در گفتگو با شهرنوشت، ضمن اعلام این خبر افزود: غرفه‌های مراکز فروش ماسک تا پایان هفته جاری در تمامی ایستگاه‌های مترو (127 ایستگاه) مستقر خواهند شد. برنامه ریزی راه اندازی مراکز فروش ماسک توسط وزارت صمت انجام می‌شود و شرکت مترو تنها اقدامی که در این‌باره انجام می‌دهد، دراختیار قراردادن فضایی جهت راه اندازی غرفه‌ها است. 

او ضمن درخواست از مسافران مترو مبنی بر استفاده از ماسک در زمان جابه‌جایی با مترو، بیان کرد: باتوجه به رصد مسافران از طریق دوربین‌های مترو، بیش از 90 درصد مسافران از ماسک استفاده می‌کنند.

طرح «اجبار استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی کلانشهرها» توسط دولت هفتم اردیبهشت ماه به تصویب رسید و رئیس جمهور در  این جلسه از تولیدکنندگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت، نیرو‌های مسلح، وزارت بهداشت و تمام گروه‌ها و کارگاه‌هایی که به تولید ماسک می‌پردازند درخواست کرد که تولید این بخش را افزایش دهند. این طرح از روز 13 اردیبهشت ماه در ایستگاه مترو و ناوگان اتوبوسرانی تهران اجرا شد.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

!-- Tmicto -->