1400/11/06 - چهارشنبه 6 بهمن 1400
1400/11/06 - چهارشنبه 6 بهمن 1400
مشروح خبر

مدیرعامل شرکت شهر سالم خبر داد:
رضایت شهردار و کارکنان شهرداری تهران از انجام طرح غربالگری کرونا
نخستین نشست ماهیانه رؤسای درمانگاه‌های شهرداری تهران در سال 1399 با حضور مدیرعامل شرکت شهر سالم و با گرامی‌داشت خاطره شهید مدافع سلامت، دکتر مهدی وریجی رئیس سابق درمانگاه منطقه 21 برگزار شد.
رضایت شهردار و کارکنان شهرداری تهران از انجام طرح غربالگری کرونا
1399/2/18 11:34:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، در این نشست که در تالار جلسات درمانگاه منطقه 6 برگزار شد، حمید چوبینه در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید وریجی گفت: پزشکان و پرستاران با همه مشکلاتی که در بحران کرونا وجود داشت، صحنه را خالی نکردند و به خصوص در ایران که پیش از این با ناملایمات و بی‌مهری‌هایی از سوی برخی از افراد مواجه بودند، جانانه ایستادند و از سلامت مردم دفاع کردند.

او با ارائه تاریخچه‌ای از فعالیت‌های شرکت شهر سالم از پیش از اعلام رسمی شیوع کرونا در مقابله با این ویروس اضافه کرد: در اوایل شیوع که برخی مراکز درمانی کشور حاضر به پذیرش بیمار کرونایی نبودند، درمانگاه‌های ما به ویژه مراکز شبانه‌روزی در هماهنگی با ستاد مقابله با کرونا تهران خود را در معرض هجوم مراجعه قرار دارند و با تریاژ بیماران کرونایی به ارائه خدمت بهداشتی و درمانی پرداختند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم به همکاری درمانگاه‌ها در طرح غربالگری کارکنان شهرداری تهران از ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: به غیر از تیم‌های فعال در درمانگاه‌ها، 43 تیم تخصصی سیار نیز به غربالگری در بخش‌های مختلف شهرداری تهران پرداختند و طبق آمار، در بخش کارگری و کارمندی 90 نفر بیمار کرونایی تشخیص داده شده و مراحل درمان ایشان پیگیری شد.
 با اشاره به اینکه در اوج فشار شیوع کرونا حدود 70هزار نفر پرسنل شهرداری تهران را غربالگری کردیم، ادامه داد: این اقدامِ به موقع همکاران شهر سالم رضایت حداکثری مدیران و پرسنل شهرداری تهران را در پی داشت.

حمیدچوبینه حضور محمدمهدی بلندیان، بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری‌ها در شرکت شهر سالم و بازدید از درمانگاه‌ها را مایه دلگرمی کارکنان و خیر و برکت برای شرکت دانست و افزود: نظارت بازرسان موجب اصلاح فرآیندها و دقت در انجام امور می‌شود و باید آن را به فال نیک گرفت.

 مهراب شریفی‌سده در سخنانی با اشاره به وظایف و اختیارات رؤسای درمانگاه‌های شهرداری تهران، یادآور شد: رؤسای درمانگاه‌های ما فقط رئیس کلینیک خود نیستند، بلکه نماینده عالی شرکت شهر سالم در آن منطقه شهرداری تهران محسوب می‌شوند و باید در همه مسائل حوزه مرتبط با این شرکت، مداخله مسئولانه داشته باشند.

او افزود: در همین راستا به پیشنهاد مدیر طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع، رؤسای درمانگاه‌های مناطق مختلف شهرداری تهران به عنوان مسئول طرح پزشک خانواده در منطقه خود منصوب شدند.

گفتنی است در پایان این نشست، احکام این انتصابات با حضور  حمید چوبینه، مهراب شریفی‌سده و اکرم جراهی به رؤسای درمانگاه‌های شهرداری تهران ارائه شد.
!-- Tmicto -->