1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر


بازدید از تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس
مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از بخش های مختلف تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس بازدید میدانی به عمل آورد.
بازدید از تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس
1399/2/16 10:4:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، علی پیوسته در این بازدید میدانی که به اتفاق جمعی از مدیران ارشد سازمان مهندسی و عمران شهر تهران صورت پذیرفت، در جریان نحوه عملکرد  تصفیه خانه دریاچه 140 هکتاری غرب پایتخت قرار گرفت. در جریان این بازدید همچنین گزارشی از مشکلات بهره برداری از تصفیه خانه ارائه و تدابیری برای رفع این مسائل اتخاذ شد.

متعاقب اتمام عملیات عمرانی پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس ٬ بهره برداری فنی از این پهنه آبی همچنان بر عهده سازمان مهندسی و عمران شهر تهران بوده و موارد مهمی از قبیل مدیریت و راهبری تصفیه خانه، پایش ابزار دقیق  موجود در پهنه آبی و بدنه سد خاکی، بهره برداری و نگهداری از تاسیسات بند انحرافی کن، نگهداری خط انتقال 7 کیلومتری آبگیری و تاسیسات وابسته، نگهداری از  تاسیسات ورودی سه گانه آب به دریاچه و همچنین پایش سد خاکی و نگهداری از تاسیسات تخلیه اضطراری توسط کارشناسان این سازمان انجام می شود.
گفتنی است تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس قادر است با ظرفیت 400 لیتر بر ثانیه، آب ورودی از رودخانه کن را تصفیه کرده و به طور مستمر با پشتیبانی سیستم بازچرخانی آب، به بهبود کیفیت آب دریاچه بپردازد.

!-- Tmicto -->