1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

تعامل شورای عالی معماری و شهرسازی با بنیاد مستضعفان
709 واحد پارکینگ پلاسکو به 300 تقلیل یافت

شهرنوشت: کاهش تعداد پارکنیگ های لازم به منظور بهره برداری از ساختمان پلاسکو از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری با انتقاد رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران مواجه شد.

709 واحد پارکینگ پلاسکو به 300 تقلیل یافت
1399/2/14 11:32:0|print

به گزارش شهرنوشت، زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن گلایه از وزير راه و شهرسازي و اعتراض به مصوبه اخير شوراي عالي شهرسازي و معماري گفت: مطابق بند ٦ طرح تفصیلي مصوب شوراي عالي شهرسازي و معماري "تامين پاركينگ" در پروانه هاي ساختماني هر يك از كاربري ها، براي همه ساختمان ها و در همه پهنه ها الزامي است.

او با بیان اینکه مطابق تبصره ١٠ طرح تفصيلي "كليه ادارات، ارگان‌ها، نهادها، موسسات، شركت هاي دولتي و غير دولتي و بيمارستان ها، ارگان ها، نهادها و فروشگاه‌هاي بزرگ با عملكردهاي گوناگون كه مراجعين زيادي دارند در زمان احداث و يا تجديد بنا و يا ساماندهي فضاهاي خود ملزم به تامین پارکینگ هستند"، گفت: مطلع شديم كه شوراي عالي معماري و شهرسازي براي مالكان ساختمان پلاسكو استثنا قائل شده و تامين پاركينگ كافي براي اين ملك منتفي کرده است؛ در حالی كه ساختمان پلاسكو به 709 پارکینگ نياز دارد.


به گفته رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، اين تعداد پارکینگ تنها با بازسازی پارکینگ پروانه ،آن هم با ٣٠٠ واحد پارکینگ قطعا کفاف مراجعان و كسبه را نمی‌دهد، با وجود اينكه در مجاورت پاساژ پلاسکو قطعه زمین‌های متعلق به مالك (بنياد مستضعفان و جانبازان) وجود دارد.


او با بیان اینکه این قطعه زمین ها متعلق به بنیاد مستضعفان  است و می تواند با ساخت آنها پارکینگ مورد نیاز را تامین کند، عنوان کرد: سوال و اعتراض من به وزير این است که اگر مردم عادی هم می خواستند چنین مجتمعی بسازند شورای عالی شهرسازی و معماری مصوب می کرد که بدون تامين پارکینگ چنین ساختمانی ساخته شود؟


نوری تاکید کرد: انتظار از وزیر راه و شهرسازی به عنوان رييس شوراي عالي شهرسازي و معماري این است که نسبت به رعايت ضوابط و مقررات تاكيد بیشتری اعمال و این گونه استثنا قائل نشوند.
!-- Tmicto -->