1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تاکید کرد
تسریع فرآیند صدور پروانه های ساختمانی
لزوم کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی و ارائه خدمات شهرسازی به صورت غیر حضوری و هوشمند موضوعاتی بود که از سوی رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران بر آن تاکید شد.
تسریع فرآیند صدور پروانه های ساختمانی
1399/2/14 11:4:0|print

به گزارش شهرنوشت مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در تذکری با بیان اینکه رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم ترین انتظار اعضای شورا از شهردار و مدیران شهرداری تهران است، گفت: با رعایت و اجرای دقیق و به موقع مصوبات شورا زمینه اداره هر چه بهتر شهر و شهرداری تهران فراهم خواهد شد.

او با بیان اینکه شهرداری تهران در چارچوب احکام برنامه سوم توسعه شهر تهران ،مکلف بوده تا در راستاي شفافيت، هوشمندسازي و پايش مستمر فرايند كنترل و نظارت بر تحولات كالبدي و ساخت و ساز در شهر و ارائه خدمات غيرحضوري به شهروندان اقداماتی عملياتي کند، ادامه داد: باید در ضوابط و مقررات و اصلاح فرايندها و سازوكارهاي مؤثر بر صدور پروانه و گواهي ساختمان به منظور كاهش زمان صدور پروانه و گواهي‌هاي ساختماني تا پايان سال اول برنامه بازنگری کرد. 


رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران عنوان کرد: همچنین در این برنامه به ايجاد شفافيت، رفع تفسيرپذيري و انتشار بر خط عمومي قوانين، ضوابط و مقررات شهرسازي و معماري و دستورالعمل‌ها، ابلاغيه‌ها و مصوبات مرتبط با ساخت و ساز و فرآيندهاي حوزه شهرسازي و معماري و دسترسي حداكثري شهروندان به آن‌ها تا پايان سال اول برنامه تاکید شده است.

او با بیان اینکه ارائه تمامي خدمات شهرسازي و معماري شهرداري از جمله صدور پروانه و گواهي‌هاي ساختماني به صورت هوشمند و غيرحضوري (شهروندمحور) تا پايان سال اول برنامه از این جمله است، گفت: متاسفانه  برخلاف اتمام  مهلت مقرر قانونی تا کنون شاهد اجرای تکالیف یاد شده از سوی شهرداری تهران نبوده ایم.


فراهانی عنوان کرد: مناسب است اقدام لازم از سوی شهرداری در اسرع وقت صورت گیرد، بدون شک اجرای هر چه سریعتر این تکلیف می تواند زمینه ساز جلب رضایت شهروندان تهرانی و بهبود فرآیندهای بخش معماری و شهرسازی شود.
!-- Tmicto -->