1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

از سوی سازمان نوسازی شهر تهران برگزار می شود
مسابقه برای کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری
 مسابقه بین‌المللی "ایده‌هایی برای طرح انطباق کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری" با هدف دریافت برترین و خلاقانه‌ترین ایده‌های طراحی و برنامه‌ریزی برای احیا و بازآفرینی کارخانه سیمان ری به همراه پیشنهاد توجیهی و طرح اقتصادی (FS) آن برگزار می‌شود.
 مسابقه برای کاربری و بازآفرینی کارخانه سیمان ری
1399/2/8 9:23:0|print

به گزارش شهرنوشت کاوه حاجی علی اکبری با اعلام این که بهره برداری از کارخانه سیمان ری بر اساس مصوبه هیأت وزیران در سال 1397 به شهرداری تهران واگذار شده ، گفت: سازمان نوسازی شهر تهران قصد دارد ایده‌های برنامه‌ریزی و طراحی مجموعه را به همراه توجیه‌ اقتصادی و مباحث مربوط به سرمایه‌گذاری ایده‌های مذکور به مسابقه بگذارد. 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: با توجه به تاریخ، وسعت و محل استقرار کارخانه سیمان ری، این مجموعه از ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بالایی برای بازآفرینی و ایفای نقش جدید در مقیاس شهر، منطقه و حتی کشور برخوردار است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که جوایز ارزنده ای برای رتبه های برگزیده در این مسابقه در نظر گرفته شده، عنوان کرد: به برگزیده نخست مبلغ 200 میلیون تومان، برگزیده دوم مبلغ یکصد میلیون تومان و برگزیده سوم مبلغ 50 میلیون تومان اهدا خواهد شد.

علی اکبری ضمن دعوت از همه گروهها و شرکت‌های داخلی و خارجی علاقمند و واجد شرایط برای شرکت در این مسابقه بین المللی اعلام کرد: ثبت نام این مسابقه از تاریخ 13 تا 27 اردیبهشت 1399 صورت می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به تارنمای سازمان نوسازی شهر تهران به نشانی http://nosazi.tehran.ir مراجعه نمایند.


کارخانه سیمان شهرری، نخستین کارخانه سیمان ايران و از جمله نخستین مجموعه‌های صنعتی کشور است، تصریح کرد: این کارخانه که در زمینی به وسعت حدود 90 هزار مترمربع قرار دارد، تا اواخر سال 1362 فعال بوده اما در اسفند 1362 به دلیل توسعه شهر تهران و شرايط توليد قديمي همراه با انتشار آلودگي، توليد واحد‌هاي کارخانه متوقف شد و درنهایت در سال 1363 اين مجموعه منحل شد.


این کارخانه که در زمینی به وسعت حدود 90 هزار مترمربع قرار دارد، تا اواخر سال 1362 فعال بوده اما در اسفند 1362 به دلیل توسعه شهر تهران و شرايط توليد قديمي همراه با انتشار آلودگي، توليد واحد‌هاي کارخانه متوقف شد و درنهایت در سال 1363 اين مجموعه منحل شد.

!-- Tmicto -->