1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران مطرح کرد
گذر تاریخی میرزا محمود وزیر بهسازی می شود

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از اجرای عملیات عمرانی بهسازی محیطی گذرهای شهید جاویدی (میرزا محمود وزیر) – هداوند و مدرس خبر داد.
گذر تاریخی میرزا محمود وزیر بهسازی می شود
1399/1/31 11:34:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری با بیان این که گذر شهید جاویدی (میرزا محمود وزیر) در محله امامزاده یحیی از گذرهای تاریخی و ارزشمند محله عودلاجان و تهران صفوی است، عنوان کرد: این گذر به علت توسعه های پی در پی شهری طی ادوار گذشته و عدم توجه به ارزشهای بافت تاریخی مرکز تهران به تدریج کارکرد اصلی خود را از دست داده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: استقرار فعالیت های ناسازگار با سکونت (همچون کارگاه، تولیدی و انبار) باعث شده تا به مرور زمان شاهد کاهش شاخص های کیفیت زندگی و افت قابل توجه سکونت در این محدوده باشیم.

علی اکبری با اشاره به این که پروژه بهسازی گذر میرزا محمود وزیر با هدف احیاء استخوان بندی محله، ارتقای کیفیت محیطی و افزایش تمایل به سکونت در این محله تاریخی در دستور کار سازمان نوسازی شهر تهران قرار گرفته است، اضافه کرد: در اجرای این پروژه علاوه بر ارتقای کیفیت کالبدی فضاها و بازسازی بخش های از دست رفته، تأمین کارآیی مطلوب، ارتقاء کیفیت محیطی، ایمنی و امنیت، گردشگری، مشارکت و همکاری نهادهای محلی برای بهبود وضعیت محله، حفظ و احیای میراث فرهنگی- تاریخی و هویت فرهنگی گذر جاویدی و محله امامزاده یحیی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: عملیات کف سازی گذرهای هداوند و مدرس و بهسازی زیرساخت ها در گذر تاریخی میرزا محمود وزیر(کوچه جاویدی) آغاز شده و تا پایان خرداد ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته این مقام مسئول انجام پروژه بهسازی گذر میرزا محمود وزیر در کنار پروژه های اجرا شده طی سالیان گذشته (همچون گذر امام زاده یحیی) منجر به تکمیل شبکه هم پیوندی از گذرهای تاریخی خواهد شد که می تواند خانه های تاریخی و عرصه های ارزشمند محله را به هم متصل کند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با اتمام این پروژه، شاهد ارتقای کیفیت زندگی ساکنان و حضور بیش از پیش گردشگران در محله تاریخی عودلاجان باشیم.

!-- Tmicto -->