1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

شهردار تهران پس از اهدای خون پیشنهاد کرد
ساختمان سازمان انتقال خون به موزه تبدیل شود

شهرنوشت: شهردار تهران پس از اهدای خون، پیشنهاد داد تا ساختمان قدیمی سازمان انتقال خون در خیابان وصال تهران به موزه تبدیل شود.

ساختمان سازمان انتقال خون به موزه تبدیل شود
1399/1/26 12:18:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ پیروز حناچی، شهردار تهران در روزهای شیوع کرونا که سازمان انتقال خون با کمبود خون اهدایی روبرو است، ضمن اهدای خون پیشنهاد داد تا سازمان تاریخی این مجموعه به موزه تبدیل شود که قرار شد هماهنگی و مذاکرات ابتدایی آن بین شهرداری تهران و سازمان انتقال خون صورت گیرد.

همچنین حناچی پیش از حضور در سازمان انتقال خون، بخشی از مسیر بلوار کشاورز را به منظور ادامه پویش« سه شنبه های بدون خودرو» با دوچرخه طی کرد. این پویش با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین شکل گرفته  تا از این طریق شهروندان، دستکم در روزهای سه‌شنبه ‌جای استفاده از خودروی شخصی، گزینه‌های مفیدتری را برای انجام کارهای روزمره جایگزین کنند. شهردار تهران هم بعد از پیوستن به این پویش هر هفته با دوچرخه، مترو، تاکسی و موتورسیکلت در شرایط متفاوت جسمی خودش و هرگونه وضعیت جوی  در محل کار و برنامه ها حضور پیدا کرده است.

اما ساختمان قدیمی سازمان انتقال خون تهران در خیابان وصال که با شماره 5627 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده، متعلق به علی اتحادیه بوده که با مشاوره‌ معماران فرانسوی ساخته شد. این ساختمان در محدوده‌ سالهای 1300 تا 1310 محل سکونت «قوام‌السلطنه» بوده، حدود 30 سال پیش، توسط «سفارت شوروی» خرید و به‌عنوان انجمن فرهنگی ایران و شوروی فعال شد. پس از انقلاب، عمارت یادشده توسط بنیاد مستضعفان مصادره و سرانجام در سال 1364 توسط سازمان انتقال خون خریده شد و از آن به بعد به‌عنوان «پایگاه منطقه‌ای - آموزشی انتقال خون تهران» مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


خبرنگار: علی سی پی

!-- Tmicto -->