1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

میرلوحی در مجمع جهانی شهری در ابوظبی:
مهمترین مساله امروز تهران ایجاد سازگاری میان فرهنگ و توسعه پایدار است

شهرنوشت: عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در مجمع جهانی شهری در ابوظبی با اشاره به مسائل مهم پایتخت گفت:  مهمترین مساله امروز شهر تهران ایجاد سازگاری میان فرهنگ و توسعه پایدار است. یعنی همزمان با توسعه پایدار حاشیه نشینی، فقر و مسائل این چنینی گسترش نیابند.
مهمترین مساله امروز تهران ایجاد سازگاری میان فرهنگ و توسعه پایدار است
1398/11/21 13:45:0|printبه گزارش خبرنگار شهرنوشت سید محمود میرلوحی در مجمع جهانی شهری WUF10 در میزگرد دوبت های محلی و منطقه ای به تشریح مهمترین مسائل شهر تهران پرداخت و اظهار کرد: نکاتی را به عنوان عضو شورای شهر تهران بیان می کنم. شهری که 10 میلیون جمعیت را در خود جای داده که 60 درصد آنها به دلایل متفاوت مانند خشکسالی، جنگ و غیره 35 سال پیش به تهران آمده اند.

 

 

وی ادامه داد: مهمترین مساله امروز شهر تهران ایجاد سازگاری میان فرهنگ و توسعه پایدار است. منظور از توسعه پایدار یعنی اینکه فرهنگ و مسائل اجتماعی همزمان توسعه پیدا کنند و تعارضی بین این مسائل ایجاد نشود، حاشیه نشینی، فقر و مسائل این چنینی گسترش نیابند.

 

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه مسائلی مانند آلودگی هوا، فضای سبز و بخصوص کودکان اهمیت بسیاری دارند، اضافه کرد: تهران به واسطه شرایط موقعیت جغرافیایی اش شهری کوهستانی است که امکان پیاده روی، دوچرخه سواری و استفاده از ویلچر در آن بخصوص برای کودکان و بزرگسالان دشوار است.

 

میرلوحی با بیان اینکه شرایط برای این دسته از مردم باید به گونه ای فراهم شود که هم فاصله بین شمال و جنوب افزایش پیدا نکند و هم ایمنی و پایداری شهر حفظ شود، گفت:  در تقسیم کاری که بین دولت ملی، دولت محلی و شهروندان در شرایط کنونی ایجاد شده تصمیمات کلان در دست دولت و مجلس ملی است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تدوین برنامه 5 ساله سوم شهر تهران عنوان کرد: شورای شهر تهران در اداره شهر بخصوص در مسائلی مانند توسعه فضای سبز، حمل و نقل عمومی، ایجاد شرایط مناسب زندگی در سطح شهر و کمک به اقشار ضعیف و حاشینه نشینان برنامه های مناسبی را تدوین و تصویب کرده است.

 

 

وی با بیان اینکه در این برنامه تلاش شده تا تعارض در بخش های مختلف کاهش پیدا کند و توسعه همزمان با فرهنگ رخ دهد؛ تصریح کرد: در این برنامه تلاش شده تعارضی بین فرهنگ جامعه به دلیل مهاجرت شهروندان از شهرها و استان های مختلف که با زبان، آداب و رسوم و اقوام مختلف هستند به وجود نیاید.

 

 

میرلوحی با بیان اینکه شهروندان باید به شکلی در تهران زیست کنند که شهری برای میانسالان، کودکان و بزرگسال تلقی شود، اظهار کرد: همچنین امکانات و خدماتی که شهرداری ارایه می کند باید طوری بین بخش های مختلف توزیع و تقسیم شود که زمینه برای ناهنجاری ها و آسیب ها کاهش پیدا کند. شهر تهران با 700 کیلومتر وسعت امروز در شرایطی است که درمنطقه خاورمیانه به عنوان یک کلانشهر با 10 میلیون جمعیت در روز و 8 و نیم میلیون زیستگاه در شب اهمیت بسیاری دارد.
!-- Tmicto -->