1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
مشروح خبر

حبیب زاده تاکید کرد؛
اجرای طرح TOD برای احیای بافت های فرسوده
گروه مجلس و شورا: عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران یکی از راهکارهای قابل اجرا برای حل مشکل بافت های فرسوده را اجرای طرحی موسوم به طرح TOD در بافت فرسوده خواند.
اجرای طرح TOD برای احیای بافت های فرسوده
1397/5/3 8:15:0|print

افشین حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با تاکید بر لزوم نوسازی بافت فرسوده شهری گفت: در محلاتی که بافت فرسوده دارند، اجرای طرح تی.او.دی (TOD) می تواند راهکار موثری باشد. این طرح به مفهوم توسعه حمل و نقل محور است که در قالب آن بافت فرسوده به بلوک های بزرگی تقسیم می شود و هر بلوک شامل مراکز تجاری، اداری و مسکونی و همچنین ایستگاه های حمل و نقل عمومی از جمله مترو است.
عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه به این ترتیب هم می توانیم بخش خصوصی را به سرمایه گذاری ترغیب کنیم و هم مسائل و مشکلات حمل و نقل را برطرف کنیم، تأکید کرد: این بلوک ها معمولاً حول ایستگاه های مترو ساخته می شوند و خیابان های منتهی به این بلوک ها، عموماً پیاده راه هستند و حمل و نقل در این بلوک ها توسط وسایل نقلیه عمومی انجام می شود.
وی با تأکید بر اینکه طرح TOD در تهران از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی قابل اجراست، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مالکان واحدهای واقع در بافت های فرسوده را در انتظار تسهیلات بانک ها قرار دهیم، به نتایج مورد نظر نخواهیم رسید و ادامه روش گذشته در احیای بافت های فرسوده شکست خواهد خورد.


!-- Tmicto -->