2021/09/25 - شنبه 3 مهر 1400
2021/09/25 - شنبه 3 مهر 1400
مشروح خبر


برگزاری همایش مدیریت جهادی در اسفندماه
گروه پژوهش و مدیریت: رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران از برگزاری «جشنواره ملی برترین‌های مدیریت جهادی در طرح‌ها و پروژه‌های کلان شهری» در نیمه اول اسفند ماه در باغ‌موزه دفاع مقدس خبر داد.
برگزاری همایش مدیریت جهادی در اسفندماه
1393/10/27 10:48:0|print

به گزارش شهرنوشت،نگاهداری در نشستی که با حضور نمایندگان تام‌الاختیار شهرداری‌های مراکز استان‌ها و معاونت‌های مختلف شهرداری پایتخت برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: حسب نظر شهردار تهران مرکز مطالعات برگزاری جشنواره‌ای در تراز علمی سالانه در خصوص معرفی فعالیت‌های جهادی را در دستور کار خود قرار داده و برای برگزاری این همایش، دبیرخانه دائمی مدیریت جهادی را با رویکرد تولید ادبیات علمی- تخصصی در داخل مرکز ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه دبیرخانه مدیریت جهادی در طول سال نسبت به تهیه محتوای تخصصی موضوع مدیریت جهادی در تراز دانشگاهی اقدام خواهد کرد، افزود: هدف از برگزاری این همایش ایجاد گفتمان علمی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی در باره موضوع مدیریت جهادی است.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران تصریح کرد: امسال فعالیت‌ها و پروژه‌های جهادی که در شهرداری‌های سراسر کشور اجرا شده است را فراخوان و داوری خواهیم کرد، همچنین از شهروندانی هم که با روحیه جهادی در اداره شهر خود مشارکت می‌کنند، شناسایی و تقدیر خواهد شد.
نگاهداری تأکید کرد: در سال‌های آینده از فعالیت‌ها و پروژه‌های جهادی تمامی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی سراسر کشور جهت حضور در این جشنواره دعوت خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به اینکه لزوماً جایزه آثار برتر نباید مادی باشد، خاطرنشان کرد: برای افراد برتر در این همایش علاوه بر جوایز مادی، مواردی نظیر فرصت‌های مطالعاتی و بورس تحصیلی هم در نظر گرفته خواهد شد.
در ادامه این جلسه دکتر کاظم‌زاده مسئول کمیته علمی این جشنواره گفت: ترویج گفتمان و فرهنگ مدیریت جهادی؛ معرفی طرح و پروژه‌های منطبق با رویکرد مدیریت جهادی به عموم مردم؛ تبیین شاخص‌ها و ویژگی‌های افراد، مدیران و سازمان‌های جهادی؛ مستندسازی و تجربه نگاری از آثار برگزیده و تقدیر و بزرگداشت فعالیت‌ها و تیم‌های تلاشگر در عرصه فرهنگ و مدیریت جهادی از جمله اهداف این جشنواره است.
وی در ادامه با اشاره به محورها و شاخص‌های جشنواره گفت: منطبق بودن با دغدغه، انتظار و خواسته مردم؛ توجه به کادر سازی، جریان سازی و گفتمان سازی، رعایت اصول بهره‌وری و صرفه‌جویی در زمان و هزینه (برای شهروندان و مجریان)؛ بارز بودن بهره‌مندی از دانش و تخصص سرمایه انسانی – ایرانی و کار تیمی منسجم؛ تأثیر برجسته در ارتقاء سبک زندگی و بهبود کیفیت زندگی مردم؛ بهره‌مندی از هویت ایرانی- اسلامی؛ بهره‌مندی از بنیان‌های توسعه اجتماعی؛ اقتصادی بودن؛ استفاده از تکنولوژی و دانش روز؛ برخورداری از سلامت مالی و اتقان و استحکام اجرایی و بهره‌مندی از پشتوانه‌های معنوی و انگیزه‌های الهی از جمله محورها و محورها و شاخص‌های این جشنواره هستند.

!-- Tmicto -->