1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

تصویب کلیات تمدید مصوبه تامین منابع مالی طرح توسعه تاسیسات آبفا در شورا
فراهانی: پولی که شهروندان پرداخت می کنند در توسعه پروژه ها هزینه شود

 شورای شهر تهران با ۱۲ رای موافق کلیات تمدید مصوبه تامین منابع مالی طرح توسعه تاسیسات آبفا را تصویب کرد.

فراهانی: پولی که شهروندان پرداخت می کنند در توسعه پروژه ها هزینه شود
1399/2/28 12:4:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، بررسی نامه مدیر عامل شرکت اب و فاضلاب استان تهران درباره تمدید مصوبه تامین منابع مالی مورد نیاز طرح های توسعه و بازسازی تاسیسات اب و فاضلاب شهری و اجرای طرح آبرسانی اضطراری شهر تهران و تامین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات اب و فاضلاب اولین دستور جلسه دویست و چهاردهمین جلسه علنی شورای شهر تهران بود.

 آرش حسینی میلانی، رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به جلسه ای که با هیات مدیریت آبفا برگزار کرده بود، اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد میزان هدر رفت آب مورد بررسی قرار بگیرد و خروجی این اقدام از سوی شرکت آبفا اعلام شود.

 او با بیان اینکه پیشرفت برخی از طرح ها عقب تر از زمان برنامه ریزی شده است، عنوان کرد: باید برای اجرای طرح ها، برنامه ریزی های لازم انجام شود و در ادامه باید به دنبال این باشیم که حسابرسی ها به شکل مدون و با زمان بندی مشخص انجام شود.

 در ادامه احمد مسجد جامعی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه موضوع نظارت تنها در چند بند ذکر شده  و لازم است توضیحاتی بیشتری در این زمینه ارایه شود، افزود: حسابرس معتمدی باید از سوی کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران انتخاب شود.نظارت ها باید به شکل جامع باشد و لازم است اعضای کمیسیون سلامت گزارش نظارتی جامعی ارایه کنند.

 در ادامه جلسه اظهار نظرهای دیگری از سوی برخی از اعضای شورای مطرح شد که زهرا صدر اعظم نوری، رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران به دخالت برخی از کمیسیون ها به تصمیمات کمیسیون تخصصی واکنش نشان داد و گفت: این گونه که پیش می رود به نظر من کمیسیون تخصصی بهتر است منحل شود و در برخی از کمیسیون ها ادغام شود، مشخص نیست چرا برخی از اعضای شورای شهر تهران بدون اینکه نظر کمیسیون تخصصی را مطالعه کنند در صحن شورا ناسازگاری می کنند.شرکت آب و فاضلاب زیر مجموعه یک وزارت خانه دولتی است و تمام حساب و کتاب های آن مشخص است.

 در ادامه محسن هاشمی،  رییس شورای شهر تهران بیان اینکه بر اساس مصوبه سال گذشته شورای شهر تهران به آب و فاضلاب اجازه داده می شود تا با دریافت وجوهاتی خدمات ارایه کند، عنوان کرد: با شیوع ویروس کرونا بسیاری از جلسه ها لغو و یا به شکل غیرحضوری برگزار شد و البته من معتقدم که پس از توضیحات مدیر عامل ابفا رای گیری کنیم و اگر اعضای شورای شهر تهران لازم دانستند به این لایحه رای ندهند.

در ادامه این جلسه رای شهر تهران گفت: شرکت ابفای تهران در سال گذشته در تعمیر و بازسازی لوله های فرسوده عملکرد بسیار مطلوبی داشت و این عملکرد قابل دفاع و افتخار است و تاکید من این است اعضای شورای شهر تهران در خدمت رسانی به شهر در حوزه آبفا  تاخیر نیاندازند.

 در ادامه محمد رضا بختیاری مدیر عامل شرکت اب و فاضلاب استان تهران پشت تریبون حاضر شد و افزود: به شرکت آب و فاضلاب به تک تک مصوبات شورا عمل کرده و تمام پول ها در جای خود هزینه شده‌است، یکی از این هزینه ها به راه اندازی تصفیه خانه شماره ششم مربوط می شد،  اگر امسال تصفیه خانه ششم به مدار نمی امد از ابتدای فروردین با جیره بندی اب مواجه می شدیم زیرا با شیوع ویروس کرونا ۲۵ درصد مصرف اب در شهر تهران به صورت ناگهانی افزایش پیدا کرد.

 او با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب همیشه چهار ماه پیش از ورود به فصل گرما برای تامین اب مورد نیاز اماده می‌شد، اضافه کرد: اما امسال ناگهان  با شیوع ویروس کرونا در یک بازه زمانی کوتاه آب مصرفی ده میلیون شهروند تهرانی ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد و نکته مهم این است که یک ریال از این منابع در جای غیر مشخص هزینه نشده است.

 در ادامه مجید فراهانی، رییس کمیته برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی از افتخارات شورای شهر پنجم این است که برای توسعه تاسیسات آب و فاضلاب شهری در مجموعه طرح آبرسانی اضطراری شهر تهران اقدام به توسعه تصفیه خانه ها و پروژه های توسعه ای تاسیسات آب و فاضلاب شهری از طریق تامین بخشی از کسری بودجه بوسیله اصلاح تعرفه آب و فاضلاب کرد، گفت:مردم شهر تهران در مصوبه شورا مشارکت کردند تا این پروژه ها اجرا شود و با اجرای آن سبب شدند تامین آب سالم و با کیفیت برای ۵۰ سال آینده تضمین شود.

 فراهانی تاکید کرد:  مهم ترین دغدغه شورا این است که تعرفه ای که مردم پرداخت می کنند، در محل توسعه پروژه ها باید هزینه شود.

 رئیس کمیته ویژه و نظارت مالی شورای شهر تهران ادامه داد: چهار بعد نظارتی در مصوبه داشتیم. اولین آن برگزاری جلسات کمیسیون سلامت و محیط زیست بوده که تشکیل شده است. دیگر اینکه دو نفر باید برای  پیشرفت پروژه ها در جلسات هیات مدیره شرکت کنند. متاسفانه جلسات هیات مدیره یا تشکیل نمی شد و یا دعوت نمی شدیم. سوم اینکه باید گزارشات حسابرسی ارائه شود. این گزارشات متضمن این است که پروژه ها انجام شود و نباید جای دیگری هزینه شود و پروژه ها باید عیناً در محل پروژه های توسعه ای اجرا شود.

 در ادامه ارش حسینی میلانی عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران تاکید کرد که شرکت آبفای تهران طی سال گذشته در تعمیر و بازسازی لوله های فرسوده عملکرد بسیار مطلوبی داشت و این عملکرد قابل دفاع و افتخار است و اعضای شورای شهر تهران در خدمت رسانی به شهر در حوزه آبفا نباید تاخیر  بیندازند.

 پس از اظهار نظر اعضای شورای شهر تهران خروج بررسی نامه مدیر عامل شرکت اب و فاضلاب استان تهران درباره تمدید مصوبه تامین منابع مالی مورد نیاز طرح های توسعه و بازسازی تاسیسات اب و فاضلاب شهری و اجرای طرح آبرسانی اضطراری شهر تهران و تامین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه خدمات اب و فاضلاب به رای گذاشته شد اما اعضای شورای شهر با آن موافقت نکردند  و در نهایت اعضای شهر با ١٢ رای موافق به کلیات این نامه رای مثبت دادند.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها
!-- Tmicto -->