1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

با رد ادعای عضو شواری اسلامی شهر تهران
مدیریت دریاچه چیتگر: در ایام تعطیلی دریاچه، پسماندی تولید نشده است

شهرنوشت: در حالیکه عضو شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورا از انباشت زباله در ضلع غربی دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر) در منطقه 22 انتقاد و خواستار مدیریت یکپارچه شهری در بدنه شهرداری شده، مدیر بهره برداری شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران به عنوان متولی امور دریاچه ادعای انباشت زباله در محدوده دریاچه را رد کرده و آن را ضایعات و سرشاخه های هرس می داند.

مدیریت دریاچه چیتگر: در ایام تعطیلی دریاچه، پسماندی تولید نشده است
1399/2/14 16:8:0|print

سید علیرضا طاهری، مدیر بهره‌برداری دریاچه شهدای خلیج فارس در گفتگو با شهرنوشت، با اشاره به تعطیل شدن مجموعه 250 هکتاری دریاچه از اواخر سال گذشته به منظور شکست زنجیره‌ انتقال ویروس کرونا، گفت: از 24 اسفند و در ایام تعطیلی دریاچه، به واسطه‌ عدم حضور گردشگران و غرفه‌داران، پسماندهای خشک و تر تولید نشده و طبعا هیچ بوی نامطبوعی نیز وجود ندارد. ضایعات و سرشاخه‌های هرس نیز که جهت بازیافت و تبدیل به چیپس چوب، در قسمتی از دریاچه دپو شده، به دلیل تعطیلی کسب‌و‌کارها و مرکز مربوطه تاکنون انجام نشده است که در اسرع وقت توسط پیمانکار پسماند منطقه 22، جمع آوری خواهد شد.

علی نوذرپور، شهردار منطقه 22 نیز در گفتگو با شهرنوشت، مدیریت مجموعه دریاچه چیتگر را خارج از اختیار شهرداری این منطقه دانست و افزود: مدیریت همه امور مربوط به مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس با شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران به عنوان متولی بهره برداری از این دریاچه است.

به گزارش شهرنوشت؛ شهربانو امانی،عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در جریان دویست و یازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به بازدید میدانی از مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه خلیج فارس گفت: طی بازدید میدانی درباره اقدامات مقابله با بیماری کرونا از مجموعه بوستان چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس واقع در شهرداری منطقه ۲۲ شهر تهران، انباشت زباله ها و استشمام بوی متعفن در ضلع غربی دریاچه، منظره ای نامناسب ایجاد کرده است.

امانی افزود: در حالیکه این محل می تواند فرصت بزرگی جهت انتفاع شهروندان و بهره برداری شهرداری تهران باشد به معضل و تهدیدی بزرگ برای سلامت شهروندان به دلیل دپوی انبوه زباله تبدیل شده است و مجموعه های تحت امر از پذیرفتن مسئولیت اداره این محوطه خالیِ دارای ارزش گردشگری و درآمد زا، شانه خالی کرده اند.

به گفته عضو شورای شهر تهران از این دست فضاها که در مرز های استحفاظی مناطق و یا سازمان های شهرداری تهران قرار دارد، در سطح شهر زیاد به چشم می خورد.

خبرنگار: علی سی پی

 

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها
!-- Tmicto -->