1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
1400/11/03 - يكشنبه 3 بهمن 1400
در آینه رسانه ها
مشروح خبر


انتقاد شورا از حصارکشی‌ پیرامون فضاهای سبز منطقه 22
حصارکشی‌های انجام شده پیرامون فضاهای سبز در منطقه 22 مغایر با قوانین است و باید از هر گونه اقدامات غیرمجاز جلوگیری و رسیدگی مستمر و حفظ فضاهای سبز به طور جدی پیگیری شود.
انتقاد شورا از حصارکشی‌ پیرامون فضاهای سبز منطقه 22
1399/2/14 10:35:0|print

به گزارش شهرنوشت آرش حسینی میلانی، رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران در دویست و یازدهمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران در تذکری درباره حصارکشی پیرامون فضای سبز در منطقه 22 گفت: موقوفات در بسیاری از شهرهای دنیا برای حفظ فضاهای سبز تلاش می‌کنند و بخشی از موقوفه‌ها برای افزایش سرانه فضاهای سبز انجام می‌شود. بخشی از موقوفه‌های برای حفظ فضاهای سبز در مجاورت مناطقی که بیمارستان احداث می‌شود، صورت می‌گیرد تا این گونه سرانه فضاهای سبز افزایش یافته و تثبیت شود. 


او با بیان اینکه در مناطقی از شهر که طی دهه‌های اخیر توسعه یافته‌اند، گسترش و حفظ فضای سبز با چالش‌هایی مواجهه هستند، افزود: پس از گذشت سال‌ها با مراجعه مالکان مشکلات تثبیت اراضی تشدید شده است، یکی از موارد، پهنه فضای سبز و جنگلی موجود در منطقه 22 حد فاصل بزرگراه شهید خرازی و بلوار اردبیلی است. این پهنه دارای فضای جنگلکاری شده به وسعت 260 هزار متر مربع و حدود 16 هزار اصله درخت از سال 75 است. 

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه براساس توافق صورت گرفته مالک صرفا مجاز به تعیین حدود با پروفایل‌های فلزی بوده است، افزود: در بازدیدها و بررسی‌های نظارتی مشخص شد بخش‌هایی از جنوب پلاک حصارکشی شده و متاسفانه این موضوع ضمن مغایرت با مقررات، زمینه ساخت و ساز و از بین رفتن درختان شده و فعالیت‌های غیرمجاز را در پی خواهد داشت، به همین منظور لازم است از هر گونه اقدامات غیرمجاز جلوگیری و رسیدگی مستمر و حفظ فضاهای سبز به طور جدی پیگیری شود و نتیجه به شورای شهر گزارش شود.
یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها
!-- Tmicto -->