2020/09/25 - جمعه 4 مهر 1399
2020/09/25 - جمعه 4 مهر 1399
مشروح خبر


آلودگي هوا به مرز هشدار رسيده است
گروه خدمات شهری: شاخص كيفيت هواي تهران به مرز هشدار رسيد و انتظار مي رود تا بيست و چهارساعت آينده اين شاخص در شرايط ناسالم براي گروه هاي حساس باقي بماند.
آلودگي هوا به مرز هشدار رسيده است
1393/10/8 9:44:0|printبه گزارش شهرنوشت، شاخص كيفيت هواي امروز 152 و ناسالم است و بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران بر میزان غلظت آلاینده های دی اکسیدگوگرد، ذرات معلق کمتر از ده میکرون و ذرات معلق کمتر از دوونیم میکرون نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده و از میزان غلظت آلاینده های منواکسیدکربن و ازن کاسته شده است. به این ترتیب میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون فراتر از در حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا هم اکنون در شرایط ناسالم میباشد و به مرز هشدار رسيده است.

لازم به ذكر است طبق گزارش هواشناسی و پیش بیني هوا حاکی از آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری در پاره ای نقاط غبار محلی اوایل شب وزش باد می باشد. به این ترتیب انتظار میرود شاخص کیفیت هوا تا بیست و چهار ساعت آینده در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار گيرد.

 

گفتني است آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در شرایط ناسالم موجب تشدید بیماریهای قلبی و ریوی و مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماری قلبی و افراد مسن مي شود.
لذا توصیه می شود افراد مبتلا به بیماری‎های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت های طولانی مدت و سنگین در فضای باز اجتناب نموده و بقیه افراد فعالیت های طولانی و سنگین خود را در فضای باز کاهش دارد .و در حد امكان از وسايل نقليه شخصي و تردد غير ضروري در معابر جلوگيري نمايند با توجه به احتمال تشديد آلودگي در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه از سازمان محيط زيست درخواست مي شود نسبت به تشكيل كميته اضطرار آلودگي هوا اقدام و تصميمات لازم جهت مقابله با شرايط هشدار اتخاذ شود.