2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

در صبح دوازدهمین روز از آذرماه؛
هوای تهران سالم است/بازگشت هوای ناسالم از روز چهارشنبه

شهرنوشت: هوای تهران در دوازدهمین روز آذر 98، با شاخص کیفیت 93 در شرایط سالم قرار دارد.


هوای تهران سالم است/بازگشت هوای ناسالم از روز چهارشنبه
1398/9/12 10:31:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که در صبحگاه روز سه شنبه (12 آذر 98) با روند افزایشی سرعت باد از نیمه شب گذشته به همراه بارش باران، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و با وجود آغاز تردد خودروها، کیفیت هوای پایتخت در وضعیت مطلوب قرار بگیرد.

در ساعات بعدازظهر نیز وزش باد مؤثر همراه با بارش‌های پراکنده و کاهش دما، سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. به تدریج با کاهش سرعت باد و نیز کاهش ناپایداری جوی که با کاهش ابرناکی نیز همراه است، همزمان با اوج ترافیک شبانگاهی، غلظت ذرات معلق مجدداً افزایش پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت برقرار شود.

تداوم شرایط جوی نسبتاً آرام همراه با انباشت آلاینده‌ها تا صبح روز چهارشنبه (13 آذر 98) سبب می‌شود با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده گشته و برقراری شرایط نامطلوب در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. با افزایش نسبی سرعت باد در ظهر چهارشنبه تا حدی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

با این‌ حال، در اواخر وقت چهارشنبه نیز به دلیل کاهش سرعت باد و افزایش حجم ترافیک در مناطق پرتردد، پیش‌بینی می‌شود که با تجمع ذرات معلق، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها