2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

رئیس شورای اسلامی شهر تهران:
مدیریت بهینه مصرف آب در تهران نیاز به استفاده از تکنولوژی دارد

شهرنوشت: رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر استفاده بهینه از تکنولوژی در مصرف آب و آبیاری فضاهای سبز شهری تاکید کرد.

مدیریت بهینه مصرف آب در تهران نیاز به استفاده از تکنولوژی دارد
1398/9/11 15:39:0|print

 

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی در نخستین نشست تخصصی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با عنوان «آب، فضای سبز و مدیریت شهری»  با اشاره به افزایش تعداد پارک های شهر گفت: در ۴۰ سال گذشته تعداد پارک های تهران از ۲۰۰ به دو هزار عدد رسیده است که این موضوع عملکرد خوب کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری را نشان می دهد  که موضوع فصای سبز را با جدیت پیگیری می کنند.

 

هاشمی با اشاره به اهمیت آب در تهران گفت: یکی از معیار های استفاده مناسب از آب کاشت الگو های مناسب از گونه های درختی کم آب است که می توان از آنها در فضای سبز تهران استفاده کرد.

 

وی افزود: این الگوها باید به گونه ای باشد که به اندازه مناسب آب مصرف کنند زیرا امروز کشور با خشکسالی رو به رو است؛ امروز در رفسنجان چاه ۲۰ لیتری آب  قیمت ۲۰ میلیاردی دارد که اهمیت مصرف بهینه آب را نشان می دهد.

 

هاشمی ادامه داد: استفاده از فناوری می تواند به موضوع استفاده بهینه از آب کمک کند؛ زیرا اهمیت آب در صنعت کشاورزی بسیار بالاست و اگر از  تکنولوژی بهره بگیریم می توان از سبک های آبیاری فشاری، آبیاری قطره ای، آبیاری بارانی در تهران استفاده کرد.

 

وی بیان داشت: آبیاری نشتی و جذبی  از به‌روز ترین روش های آبیاری است که می توان با استفاده از تکنولوژی از آن استفاده کرد و باید این روش ها حمایت شوند.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران  تصریح کرد: اخیرا آقای فراهانی به خشکی پارک چیتگر اشاره کرد که طی بازدیدی که داشتیم متوجه شدیم پارک چیتگر در حال خشک شدن است؛ وقتی  با مدیریت پارک صحبت کردیم متوجه شدیم حقآبه که ۵۰۰ میلیون تومان است به پارک نمی رسد که همین موضوع باعث خشکی پارک چیتگر می شود.

 


 

هاشمی بیان داشت: توصیه می کنم به مسئله فناوری در مصرف آب و علاوه بر آن به استفاده از گونه های کم آب و خاکستری توجه بیشتری شود.

 

هاشمی با اشاره به استفاده از فاضلاب و پسآب گفت: در حوزه تصفیه خانه عقب هستیم، متاسفانه فاضلاب به جنوب تهران می رود و به عنوان حق سهم به کشاورزها داده می شود که این موضوع باعث فرونشست زمین می شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت:باید مسئله آب را حل کنیم و برای اینکار نیاز به هوشمند سازی مصرف آب در تهران داریم زیرا با استفاده از رایانه های هوشمند می توانیم میزان مصرف آب در تهران را کنترل کنیم تا بتوانیم فضای سبز مطمئن و پایدار داشته باشیم؛ اما نباید فراموش کرد سختگیری زیاد در حفظ فضای سبز ممکن است جوابی برعکس به ما بدهد بنابر این باید کنترل شده باشد.

 

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها