2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران؛
هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم است/تداوم شرایط نامطلوب هوا در روز یکشنبه

شهرنوشت: بر اساس گزارش‌ها هوای تهران در نخستین روز هفته کاری هم اکنون با شاخص کیفیت 146 برای گروه‌های حساس ناسالم است.


هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم است/تداوم شرایط نامطلوب هوا در روز یکشنبه
1398/9/9 10:4:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح روز شنبه (9 آذر 98) با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با غبار صبحگاهی و ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در برخی مناطق افزایش یافته و موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

به‌تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ناپایداری جوی، انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود و به تبع آن در بیشتر مناطق بهبود موقتی کیفیت هوا را شاهد باشیم؛ اگرچه در برخی مناطق مستعد احتمال گسیل گردوخاک وجود خواهد داشت.

در اواخر وقت شنبه با کاهش سرعت باد و افزایش میزان پایداری جو همزمان با ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، در بیشتر مناطق بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

با تداوم این شرایط جوی تا صبح روز یکشنبه (10 آذر 98)، تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق موجب برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد که عمدتاً ناشی از ازدیاد تردد خودروها در ساعات اولیه روز و انباشت آلاینده‌ها است.

در طی روز یکشنبه نیز با توجه به تداوم پایداری جوی، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. در ساعات پایانی یکشنبه با انباشت آلاینده‌ها و افزایش حجم ترافیک شبانگاهی احتمال می‌رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

 

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها