2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر


هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

شهرنوشت: شاخص کیفیت هوای تهران در حال حاضر با قرار گرفتن بر روی عدد 136 برای گروه های حساس ناسالم است. 

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است
1398/9/6 9:56:0|print

به گزارش شهرنوشت، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در نخستین ساعات روز چهارشنبه (6 آذر 98)، تجمع ذرات معلق ناشی از ازدیاد تردد خودروها به همراه انباشت آلاینده‌ها از روز گذشته و نیز حاکمیت جو آرام و آسمان غبارآلود سبب خواهد شد که کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم قرار بگیرد.

با شکل‌گیری وارونگی دمایی در طی روز و ایجاد جو پایدار، پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و به تبع آن در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. در اواخر وقت چهارشنبه نیز هم‌زمان با افزایش حجم ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و برقراری شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس دور از انتظار نخواهد بود. این وضعیت جوی تا صبح روز پنجشنبه (7 آذر 98) ادامه داشته و احتمال می‌رود کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

به‌تدریج در طی روز از میزان پایداری جوی کاسته شده و بنابراین پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی روز پنجشنبه غلظت آلاینده‌ها نسبت به شب گذشته کاهش یابد، با این وجود افزایش تردد خودروها در شامگاه پنجشنبه سبب کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها