2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر


44 سال خدمت متروی تهران به شهروندان

علی امام 

 مديرعامل و نائب رئيس هيئت مديره شركت راه آهن شهري تهران و حومه(مترو)

44 سال خدمت متروی تهران به شهروندان
1398/9/2 13:11:0|print

ضرورت دستيابي به حمل و نقل عمومي موضوعي است كه وجود آن از همان زمان كه ‌«طهران» براي راه اندازي واگن اسبي و تراموا تلاش مي كرد،احساس مي شد. با اين تفاوت كه امروز بيش از پيش مي دانيم زندگي پرشتاب و مدرن امروز، بدون اولويت قرار دادن انسان به عنوان محور اصلي هر آنچه كه توسعه بايد براي او رخ دهد، به دشواري اي فرساينده بدل مي شود.

شتاب زندگي امروز اگر با تلاش براي گسترش تعاملات اجتماعي و ايجاد مولفه هاي هويتي براي تعلق خاطر به محيط زندگي همراه نباشد سلامت روان و اجتماع در خاموشي اي سريع به يغما مي رود.

در اين ميان توسعه حمل و نقل عمومي يكي از مهم ترين راه حل هاي جريان روان زندگي در كلانشهرهاي شلوغ و پرجمعيت و حفظ انرژي،هزينه و وقت براي مردمي است كه در اين گستره پرشتاب امروز بي تاب اندكي وقت و انرژي هستند كه براي خودشان ذخيره كنند.

توسعه مترو در كلان شهرها در كنار ساير مُدهاي حمل و نقل مي تواند يكي از مهم ترين راهكارهايي باشد كه اجراي سياست هاي توسعه شهر را بر پايه رضايت و رفاه انسان ها پيش مي برد.

در اين راستا ضرورت احداث و توسعه مترو تهران به عنوان پايتخت كشورمان براي اولين مرتبه در سال 1347 و در قالب اولين طرح جامع شهري ديده شد و آنچه كه امروز دوم آذر ماه و در چهل و چهارمين سالگرد تاسيس شركت راه آهن شهري تهران و حومه(مترو) مشاهده مي كنيم بيانگر سالها تجربه اندوزي و تلاش خانواده صنعت ساخت مترو در پايتخت ميهن عزيزمان است.

ساخت و راه اندازي 7 خط مترو در اين چهار دهه در تهران متخصصان و افراد زبده اي را در اين صنعت براي كشورمان تعليم داده به گونه اي كه امروز با افتخار مي توانيم بگوييم مترو تهران موضوعي ملي و متخصصان آن همچون گذشته آماده انتقال آموخته هاي ارزشمندشان به ساير شهرهاي كشور عزيزمان هستند.

اما اثرگذاري كه توسعه اين خطوط در كاهش آشكار آلودگي هوا و گره هاي ترافيكي و كاهش پنهان انواع بيماري هاي ناشي از آلودگي هوا و نيز حفظ محيط زيست زندگيمان داشته دستاوردي است كه سهل انگاري در آن را هيچ تلاش ديگري جبران نمي كند.

ممكن است از سال هاي گذشته تا كنون متناسب با تلاش هاي شبانه روزي خانواده بزرگ مترو در پايتخت به دليل شرايط سخت تحريم ها و سياستگذاري هاي ناصحيح در تخصيص بودجه مترو آنچنان كه در قدر و لياقت مردم عزيز تهران است امكان توسعه خطوط ميسر نشده باشد اما يادآوري تلاش ها و جان فشاني هاي هزاران زحمتكش خانواده بزرگ مترو ما را وا مي دارد با افتخار چهل و چهارمين سالگرد تاسيس اين صنعت كاربردي و ارزشمند را در پايتخت ميهن عزيزمان گرامي بداريم و تلاشهايمان را براي تكميل و توسعه خطوط با رعايت بالاترين استانداردهاي جهاني دو چندان كنيم. روزي را با استعانت از توفيقات الهي پيش چشم داريم كه در افق طرح جامع حمل و نقل ريلي تهران بزرگ،شبكه كامل شده و خطوط متروي تهران لااقل شاهد 10 ميليون سفر روزانه باشد.

بايد بدانيم كه تلاشگران مترو در زير پوست شهر با سختي دو چندان نسبت به سال هاي گذشته فعاليت مي كنند اما همانقدر كه به همت خود براي تكميل و توسعه خطوط جديد در قالب اتصال حلقه هاي خطوط و گسترش پوشش كامل ريلي براي شهروندان ايمان دارند،نسبت به همراهي سياست هاي كلان كشور و نگاه ويژه مسئولان براي حل مشكلات شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) در حوزه تامين منابع مالي چشم اميد دارند.

بدون شك آنچه كه منجر به ثمر دادن هر نوع حمايت، همراهي و همدلي در هر ساختار سازماني است، وجود سرمايه انساني است. لذا زنان و مرداني كه در سال هاي گذشته ايام عمرشان را در مسير توسعه حمل و نقل عمومي به ويژه مترو قرار داده اند شايسته تقديراند. هر چند كه دست و زبانمان قاصر است از بزرگداشت شايسته و درخور كساني است كه از جان يا سلامتي خود در گذشته، حال و آينده براي توسعه حمل و نقل عمومي در جاي جاي ميهن عزيزمان گذشته اند و همچنان مي گذارند. شايد اگر فداكاري اين زحمتكشان نبود امروز نمي توانستيم افق تلاش هايمان را در آينده نه چندان دور دستيابي به حمل و نقل انسان محور قرار دهيم. براي تك تك اعضاي خانواده بزرگ و عزتمند مترو آرزوي سلامتي و توفيق دارم.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها