2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

شهردار منطقه ۲۱ تشریح کرد:
جزئیات افتتاح پروژه های مهم در روز دوشنبه/رفع گره ترافیکی بزرگراه شهید لشگری با اجرای پروژه «دوگاز »

شهرنوشت: شهردار منطقه ۲۱ پروژه های مهم منطقه را که قرار است روز دوشنبه افتتاح یا کلنگ زنی شود، تشریح کرد.


1398/8/24 11:28:0|print


حسن رحمانی در گفتگو با خبرنگار شهر نوشت با اشاره به اهمیت پروژه «دوگاز» در کاهش بار ترافیکی در منطقه21 گفت: پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید لشگری و اندیشه (دوگاز) با هزینه ۶۰ میلیاردی و با روش مشارکتی و جذب سرمایه گذار به طول ۱۰۰۰ و عرض ۴۰ متر در هر مسیر و دارای ۳ لوپ و ۳رمپ است. برای اجرای این پروژه حدود ۱۸ هکتار  آزاد سازی املاک به صورت توافقی و بدون پرداخت هیچ وجهی از سوی شهرداری انجام شد.


وی با اشاره به بهره برداری این پروژه طی روزهای پیش رو، افزود: با احداث این تقاطع غیر همسطح تنها چراغ قرمز محور بزرگراه شهید لشگری حذف و مهمترین گره ترافیکی این محور گشوده خواهد شد. این تقاطع دسترسی بین محور فتح و بزرگراه شهید لشگری از شمال و جنوب و بزرگراه شهید همدانی و شهید فهمیده از شرق را تکمیل خواهد کرد. 

رحمانی با بیان اینکه فاز اول این پروژه ظرف مدت یک سال و دو ماه به بهره برداری رسید، عنوان کرد: در فاز دوم مقرر است ادامه مسیر حرکتی به سمت شمال مقرر به بزرگراه شهید فهمیده (بزرگراه تهران - کرج)  متصل شود و کلنگ زنی فاز دوم روز دوشنبه ۲۷ آبان با حضور شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد.

شهردار منطقه ۲۱ در ادامه با اشاره به کلنگ زنی دیگر پروژه تقاطع غیر همسطح این منطقه، اظهار داشت: تقاطع غیر همسطح فتح - باغستان نیز روز دوشنبه کلنگ زنی خواهد شد که گره ترافیکی در بزرگراه فتح بعد از تقاطع آزادگان به سمت غرب را حل می کند. این گره ترافیکی با صف تقریبی ۲کیلومتر به دلیل دسترسی به موقعیت ورودی به شهریار و باغستان و وجود دور برگردان غیر استاندارد موسوم به «دپو» در این موقعیت، شکل می گیرد.

وی ادامه داد: این پروژه دارای یک زیرگذر از شرق به جنوب و یک روگذر از جنوب به غرب است و دسترسی و ورود خروج را برای شهروندان  شهرهای اقماری اطراف تهران مانند شهریار، اندیشه و باغستان تسهیل می کند.

رحمانی در خصوص پروژه مشارکتی احداث مخازن بتنی ذخیره آب و اجرای عملیات لوله گذاری جهت آبیاری در منطقه ۲۱ توضیح داد: این پروژه مشارکتی با برآورد ریالی ۶۰ میلیاردی در راستای مدیریت منابع آبی برای آبیاری عرصه های فضای سبز آغاز شد که در آن ۶مخزن به ظرفیت ۹هزار متر مکعب در نقاط مختلف منطقه در حال احداث است تا کسری منابع آبی و ضعف در مدیریت منابع آبی در آبیاری فضای سبز را با ذخیره سازی آن پوشش دهیم.همچنین ۶۸ کیلومتر شبکه لوله گذاری این مخازن را به یکدیگر متصل می کنند تا عرصه های فضای سبز به صورت مکانیزه آبیاری شوند.

وی با اشاره به پروژه اجرا، بهسازی و مرمت معابر مشارکتی در راستای انجام مسئولیت اجتماعی و مشارکت صنایع در نگهداشت شهر، گفت: از آنجا که منطقه ۲۱ منطقه صنعت و سکونت است و اصلی ترین پهنه صنعتی تهران در این منطقه واقع شده، در دوره مدیریت شهری جدید تلاش شده تا همجواری صنعت و سکونت مسالمت آمیز و تهدید های این همجواری به فرصت تبدیل شود. بر همین اساس مسئولیت های اجتماعی(CSR) صنایع نسبت به شهروندان را تبیین کرده و طرح های اجرایی به صنایع ارائه شد.صنایع بر اساس این طرح ها نسبت به زیرسازی، روسازی، پیاده روسازی، جمع آوری آب های سطحی، ایجاد نهر، فضای سبز، روشنایی در معابر مختلف اقدام کردند.

وی ادامه داد: عرصه های جنگلی و فضای سبز های بی دفاعی که هم هزینه نگهداری و هم ناهنجاری هایی در مقوله امنیتی و ایمنی داشتند شناسایی شده و به صنایع معرفی شدند تا نسبت به ایجاد بوستان های مشارکتی اقدام کنند.برای نمونه ۵ هکتار از بوستان بهمن به گروه خودروسازی بهمن تحویل شد و این گروه با فضاسازی، تکمیل معابر، مبلمان، ایجاد روشنایی و احداث زمین بازی در آن توانست این بوستان  را برای خدمت به شهروندان آماده سازد. همچنین بوستان های التیام و خوارزمی نیز توسط صنایع آماده شده و بوستان میزبان نیز در آینده ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

شهردار منطقه ۲۱ در پایان یادآور شد: پروژه های مختلف دیگری در منطقه انجام شده و یا در حال انجام است که از مهمترین آن ها می توان به « پروژه مشارکتی مجتمع نان و هایپر »٬ « پروژه مشارکتی شهر بازی و کافی شاپ بوستان نرگس »، « پروژه مشارکتی مجتمع خودرویی وردآورد »٬ « تراش، روکش و بهسازی بزرگراه فتح »، « پروژه احداث یادمان شهدای استقلال » و « احداث بوستان برادران شهید زندیه » اشاره کرد.
یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها