2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
2019/12/15 - يكشنبه 24 آذر 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

شهیدزاده:
عامل تشدید آلودگی هوا، عدم اجرای مصوبات قانونی است

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: انتظار ما این است که با استفاده از راهکارهایی مانند کاهش قیمت حمل و نقل عمومی و افزایش عوارض طرح ترافیک میزان استفاده از خودرو در سطح شهر کاهش پیدا کند چرا که خودروها یکی از منابع مهم تولید آلاینده‌ها در هوا هستند.

عامل تشدید آلودگی هوا، عدم اجرای مصوبات قانونی است
1398/8/21 11:43:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از ایسنا، حسین شهید زاده با بیان اینکه راهکارهای کمیته اضطرار آلودگی هوا اگر اجرایی و با همراهی مردم توام باشد، به طور قطع در شرایط اضطرار نتیجه‌بخش خواهد بود، تصریح کرد: اما راهکارهای بلندمدتِ قانونیِ زیادی برای کاهش آلودگی هوا در تهران وجود دارد که متاسفانه اجرای برخی از آن‌ها به بهانه‌های مختلف به تعویق‌ افتاده است. 

وی افزود: براساس ماده ۱۱ آیین‌نامه ماده ۲ قانون هوای پاک، موتورسیکلت‌سازان کشور موظف شده بودند که در ازای تولید هر دستگاه موتور بنزینی نسبت به اسقاط یک دستگاه موتورسیکلت فرسوده اقدام کنند که متاسفانه این قانون برای یک سال به تعویق افتاد.

شهید زاده با تأکید براینکه اگر قدمی برای حل مشکل آلودگی هوا به‌صورت بلند مدت در کلان شهرهای کشور برنداریم به نتیجه مثبت نخواهیم رسید، گفت: میزان منوکسیدکربن در هوای پایتخت طی تابستان امسال نسبت به قبل از اجرای طرح ترافیک جدید کاهش پیدا کرده است، هر چند که تعداد روزهای آلوده در پایتخت تاکنون نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است اما به‌طور کلی مقایسه این دو سال با یکدیگر کار درستی نیست چرا که شرایط اقلیمی سال گذشته از نظر باد و باران کاملا متفاوت با امسال بود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بیان کرد: بهترین روش این است که شاخص متوسط سه سال گذشته را با سال‌های دیگر مقایسه و نتایج آن را بررسی کرد. اگر این کار را انجام دهیم متوجه خواهیم شد که وضعیت کیفیت هوا نسبت به سال‌های گذشته چه تغییری داشته است.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها