2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

در مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مطرح شد
اوحدی: رشد 52 درصدی درآمدهای سازمان نسبت به سال قبل/امرودی:برای انجام اقدامات فرهنگی به آرامش نیاز داریم

شهرنوشت: صبح امروز‌ مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و اعضای هیات امنای این سازمان برگزار شد. 

اوحدی: رشد 52 درصدی درآمدهای سازمان نسبت به سال قبل/امرودی:برای انجام اقدامات فرهنگی به آرامش نیاز داریم
1398/8/18 14:21:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، صبح امروز‌ مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و اعضای هیات امنای این سازمان برگزار شد. شهردار تهران سه شنبه هفته گذشته در حکمی میثم امرودی را به سمت رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منصوب کرد. پیش از این، سعید اوحدی ریاست این سازمان را برعهده داشت که از سمت خود استعفا کرده بود.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، سعید اوحدی در ابتدای این مراسم، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را سرمایه بزرگی توصیف کرد و ‌گفت: بیش از یکسال و‌ نیم در این سازمان فعالیت کردم که شاید این دوران یک نقطه عطف در رویکردهای فرهنگی و در سابقه کاری من بود.
وی با بیان اینکه باید قدر انسجام، همدلی و ظرفیت عظیمی که در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران وجود دارد را بدانیم، افزود: این سازمان به عنوان قرارگاه فرهنگی نظام محسوب می شود. حضرت علی (ع) می فرمایند: برای یک انسان همین جهل کفایت می‌کند که قدر و جایگاه خود را نداند.
به گفته اوحدی؛ ناشکری است اگر انسان بخواهد این سرمایه بزرگ انسانی و کارهای بزرگی که انجام شده است را نادیده بگیرد.
رییس پیشین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این سازمان و نیروهای انسانی‌اش را گنجینه‌ای گرانبها خواند و گفت: هم اکنون انتخابی که برای ریاست سازمان از سوی هیات امنا صورت گرفت، در کنار معاونان و مدیران، می‌تواند در مجموع سرمایه عظیمی باشد. آقای امرودی هم نعمت است هم‌حضورشان موجب آرامش می‌شود.
وی تاکید کرد: ما سعی کردیم از سرمایه نیروی انسانی سازمان استفاده کنیم و به جز یک نفر که از خارج از سازمان آوردیم همگی نیروهای داخلی سازمان هستند که در مجموعه فعال اند.
اوحدی با بیان اینکه وزن هیات مدیره سازمان هم وزن هیات مدیره وزارت ارشاد است، افزود: برای نخستین بار اساسنامه سازمان با پشتیبانی دفتر مقام معظم رهبری و با امضای همه اعضای هیات مدیره، به اصل خود بازگشت.
اوحدی با اشاره به عملکرد مالی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران توضیح داد: درآمد سازمان در ۶ ماه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد و نسبت به سال ۹۶ بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است. همچنین هزینه‌ها هم نسبت به سال ۹۷، ۳۶ درصد کاهش یافته است.
میثم امرودی، رئیس جدید سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در ادامه این مراسم با اشاره به این گفته مرحوم امام موسی صدر که «ای کاش حکومت اسلامی شود و ما جاروکش این حکومت باشیم»، گفت: باید قدردان شهدا، امام شهدا و مقام معظم رهبری باشیم و بدانیم هیچ سرزمین و هیچ پایتختی این چنین منحصر به فرد نیست.
وی با اشاره به فرموده حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه «مسئولیت، امانت» است، اظهار کرد: برخی تصور می کنند مسئولیت طعمه است در صورتی که چنین نیست. ما برای هر صندلی مدیریتی در کشور 72 شهید دادیم و باید از امانت به خوبی محافظت کنیم.
امرودی با بیان اینکه شهردار تهران را مردم انتخاب کردند، گفت: سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران زیرمجموعه سازمانی است که خود را سرباز نظام و رهبری می‌داند. همه ما، جان، جسم و روحمان مرهون اسلام، قرآن و ولایت است. بالای همه دست های ما مقام معظم رهبری است که فردی فقیه، شجاع و بی نظیر هستند و بنده بیش از 2 دهه است که شاگردی ایشان را می‌کنم.
وی درباره رئیس پیشین سازمان فرهنگی هنری شهرداری هم گفت: صداقت، صفا و مقاومت از مهم ترین ویژگی‌های او است. صداقت و صفا هر دو همدیگر را پوشش می‌دهند و مقاومت او هم از حضورش در جبهه جنگ و اسارت نشات می‌گیرد. البته تا قیام قیامت مدیون شهدا و خانواده‌هایشان هستیم.

امرودی در ادامه به فلسفه وجودی و دلیل راه اندازی سایر فرهنگسراها هم اشاره کرد و گفت: هر چه تاسیس کردیم باید پای آن بایستیم. اساسنامه سازمان بسیار غنی و قوی است و همه موارد در آن دیده شده است اگرچه برخی تصور می کنند نیاز به نوشتن جدید دارد. 

وی با اشاره به ضرورت پا نهادن در گام دوم انقلاب و بیانیه رهبر معظم انقلاب در این رابطه، بر سه اصلی که ایشان درباره خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی مطرح کرده بودند، تاکید کرد.
این مقام مسئول معتقد است: همانطور که برای تحقق عدالت، به امنیت نیاز است برای کار فرهنگی هم آرامش لازم است. باید کاری کنیم که بماند نه اینکه بمانیم.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها