2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا
هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است/تداوم آلودگی هوا در روز چهارشنبه

شهرنوشت: هوای تهران در چهاردهمین روز آبان 1398، با شاخص کیفیت 101 برای گروه‌های حساس ناسالم عنوان شده است. به این ترتیب تعداد روزهای ناسالم در تهران از ابتدای امسال به عدد 27 رسید.


هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است/تداوم آلودگی هوا در روز چهارشنبه
1398/8/14 10:21:0|print

به گزارش شهرنوشت، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه‌شنبه (۱۴آبان ۹۸)، تجمع آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در برخی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد که عمدتاً ناشی از جو نسبتاً آرام و ازدیاد تردد خودروها در این بازه زمانی است.

به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی و وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر روز جاری، از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده، با این حال با کاهش سرعت باد و رشد ابر تا شامگاه سه‌شنبه، در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت.

با تداوم شرایط جوی آرام همراه با با پوشش ابری تا صبح روز چهارشنبه (۱۵ آبان ۹۸)، انتظار می‌رود هم‌زمان با آغاز تردد خودروها غلظت ذرات معلق نسبت به روز قبل افزایش پیدا کرده و به تبع آن شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد برقرار شود.  

حاکمیت جو آرام و نسبتا پایدار تا پایان روز چهارشنبه شرایط مناسب برای پراکنده شدن آلاینده‌ها را محدود کرده و پیش‌بینی می‌شود با افزایش حجم ترافیک در ساعات شبانگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوای مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها