2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر


هوای تهران در صبح سیزدهمین روز از آبان ماه سالم است

شهرنوشت: شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام کرده که شاخص کیفیت هوای تهران با قرار داشتن بر روی عدد 74 در شرایط سالم قرار دارد. شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته هم عدد 76 بود.


هوای تهران در صبح سیزدهمین روز از آبان ماه سالم است
1398/8/13 10:42:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با توجه به وزش باد و شرایط جوی مساعد در نخستین ساعات روز دوشنبه (13 آبان ۹۸) باوجود ازدیاد تردد خودروها، در اکثر مناطق پایتخت وضعیت مطلوب کیفیت هوا برقرار است.

رفته‌رفته با کاهش سرعت باد و آسمان ابری، به‌تدریج بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد، هرچند افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد. در ساعات پایانی دوشنبه نیز با کاهش میزان ناپایداری جوی و کاهش سرعت باد، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

صبح روز سه‌شنبه (14 آبان ۹۸) هم‌زمان با ازدیاد تردد خودروها، تجمع ذرات معلق در برخی مناطق سبب می‌شود که کیفیت هوا در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. همچنین در طی روز با افزایش نسبی سرعت باد احتمال کاهش غلظت آلاینده‌ها وجود خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود که در اواخر وقت سه‌شنبه نیز در اکثر مناطق پایتخت به‌ویژه در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار شود.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها