2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر


هوای سالم تهران در دوازدهمین روز آبان/احتمال ناسالم شدن هوا برای گروه‌های حساس

شهرنوشت: هوای تهران در دوازدهم آبان 1398، با شاخص کیفیت 93 در شرایط سالم قرار دارد، اما پیش بینی شده که هوا برای گروه‌های حساس ناسالم شود.


هوای سالم تهران در دوازدهمین روز آبان/احتمال ناسالم شدن هوا برای گروه‌های حساس
1398/8/12 10:37:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز یکشنبه (12 آبان 98) با برقراری جو آرام، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در اکثر مناطق خواهیم بود.

به‌تدریج با افزایش ناپایداری روزانه و افزایش سرعت باد از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده، هرچند احتمال می‌رود وزش باد شدید در برخی مناطق، گسیل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را به دنبال داشته باشد.

با کاهش سرعت باد همراه با رشد ابر در ساعات بعدازظهر و نیز افزایش حجم ترافیک پیش‌بینی می‌شود غلظت آلاینده‌ها افزایش پیدا کرده و در اواخر وقت یکشنبه در پاره‌ای از مناطق وضعیت ناسالم کیفیت هوا برقرار شود. با انباشت آلاینده‌ها به دلیل تداوم شرایط جوی آرام تا صبحگاه روز دوشنبه (13 آبان 98) و با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق نسبت به روز قبل افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

با رشد ابر و احتمال بارش‌های پراکنده تا بعدازظهر، شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و در ساعات پایانی دوشنبه کاهش میزان ناپایداری جوی هم‌زمان با ازدیاد حجم ترافیک، سبب تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق در برخی از مناطق پرتردد می شود که این امر برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس را به دنبال خواهد داشت.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها