2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا؛
هوای تهران با شاخص کیفیت 94 سالم است/احتمال ناسالم شدن هوا برای گروه‌های حساس

شهرنوشت: شاخص کیفیت هوای تهران در هشتمین روز آبان 1398 با قرار گرفتن بر روی عدد 94 در شرایط سالم قرار دارد. این شاخص در 24 ساعت گذشته بر روی عدد 85 قرار داشت.


هوای تهران با شاخص کیفیت 94 سالم است/احتمال ناسالم شدن هوا برای گروه‌های حساس
1398/8/8 10:14:0|print

به گزارش شهرنوشت، نتایج پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که در صبح روز چهارشنبه (8 آبان 98) در اکثر مناطق پایتخت شرایط نامطلوب برقرار خواهد بود که عمدتاً ناشی از افزایش تردد خودروها و کاهش سرعت باد همراه با آسمان نیمه ابری در نخستین ساعات روز است.

در طی روز نیز با افزایش میزان ناپایداری جوی، افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر همراه با رگبار پراکنده، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم شده که برقراری شرایط سالم در اکثر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

وزش باد تا ساعات پایانی چهارشنبه ادامه خواهد داشت که به تبع آن اکثر مناطق در شرایط مطلوب به سرخواهند برد، هرچند در برخی مناطق پرتردد احتمال برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس وجود دارد.

این شرایط جوی تا صبح روز پنجشنبه (9 آبان 98) ادامه خواهد داشت و پیش بینی می‌شود که از غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل کاسته شود. همچنین با کاهش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر و کاهش ابرناکی، پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد بود. بنابراین با کاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت پنجشنبه و افزایش حجم ترافیک، تجمع ذرات معلق و کاهش موقتی کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها