2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

حسینی میلانی خبر داد
نمایش 110 گونه پرنده در فاز دوم باغ پرندگان/ تاکید بر استفاده از گونه های باغ وحشی

شهرنوشت:رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه فاز دوم باغ پرندگان احتمالا بعد از ماه صفر مورد بهره برداری قرار می گیرد، گفت:  110 گونه پرنده در فاز دوم باغ پرندگان نمایش داده می شود.

نمایش 110 گونه پرنده در فاز دوم باغ پرندگان/ تاکید بر استفاده از گونه های باغ وحشی
1398/8/10 11:38:0|print

آرش حسینی میلانی در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با اشاره به آخرین وضعیت آماده سازی فاز دوم باغ پرندگان اظهار کرد: فاز دو باغ پرندگان به وسعت 7.5 هکتار در حال آماده سازی برای شهروندان تهرانی است و براساس گزارش های ارائه شده هزینه آماده سازی فاز دوم باغ پرندگان حدود 300 میلیارد تومان برآورد شده است؛ البته با توجه به قیمت های روز این عدد باید به هنگام شود.

وی با اشاره به نمایش 110 گونه پرنده در فاز دوم باغ پرندگان افزود: البته تاکید شده تا از گونه های کمیاب، بومی و انحصاری ایران استفاده نشود و به جای این موارد از گونه های باغ وحشی استفاده کنند. استفاده از گونه های کمیاب باعث صید و شکار آن‌ها از محیط های طبیعی می شود و این موضوع بر تنوع زیستی و حفاظت این گونه ها اثر منفی دارد.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران ادامه داد: تضمین های لازم در این خصوص ارایه شده و پیمانکار باید زیر نظر کمیته در نظر گرفته شده برای این مجموعه فعالیت های خود را انجام دهد.همچنین در خصوص رفتارشناسی پرندگان و حضور اقشار مختلف در این محل از مسئولین سوال پرسیده شد و آن‌ها اعلام کردند که روی این موضوع مطالعات لازم انجام شده و روی برخی از گونه ها تست هایی انجام می شود.

میلانی با اشاره به احتمال حضور کودکان در محیط باز این مجموعه توضیح داد: این موضوع هم باید مورد توجه قرار گیرد؛ همچنین احتمال سرد شدن محیط و یخ زدگی در زمستان نیز وجود دارد به همین دلیل بر انجام مسائل ایمنی تاکید شد و از کمیسیون محیط زیست و سلامت درخواست کردم گزارش HSE این مجموعه مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به زمان افتتاح فاز دوم باغ پرندگان گفت: احتمالا این مجموعه با پایان یافتن ماه صفر مورد بهره برداری برای عموم قرار گیرد.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به گونه های گیاهی کاشته شده در این مجموعه عنوان کرد: گونه های کاشته شده موارد مرسومی است که در فضای سبز تهران مورد بهره برداری قرار می گیرد، البته چند اصله بلوط زاگرس در این مجموعه کاشته شده، اما تصمیم این است تا گونه های بومی تهران در این مجموعه کاشته شود.

 

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها