2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا؛
هوای پایتخت در صبح ششمین روز از آبان ماه سالم است/کاهش میزان ناپایداری جوی

شهرنوشت: هوای تهران در ششمین روز آبان امسال، با شاخص کیفیت 71 در شرایط سالم قرار دارد. شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون 168 روز هوای سالم تنفس کرده اند.


هوای پایتخت در صبح ششمین روز از آبان ماه سالم است/کاهش میزان ناپایداری جوی
1398/8/6 10:13:0|print

به گزارش شهرنوشت، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات روز دوشنبه (6 آبان 98) ازدیاد تردد خودروها همراه با آسمان ابری و سرعت اندک باد، سبب تجمع ذرات معلق در برخی مناطق و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. به‌تدریج با افزایش نسبی سرعت باد همراه با بارش باران و کاهش دما، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها به طور موقت فراهم خواهد شد.

در ساعات پایانی دوشنبه نیز رفته‌رفته با کاهش میزان ناپایداری جوی و کاهش سرعت باد، بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد؛ اگرچه شرایط مساعد جوی سبب بهبود نسبی کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت خواهد شد.

شرایط جوی آرام و بارش‌های پراکنده تا صبح روز سه‌شنبه (7 آبان 98) ادامه داشته و با وجود کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، شاهد تجمع ذرات معلق در برخی مناطق خواهیم بود که انتظار می‌رود کیفیت هوا در شرایط نامطلوب قرار بگیرد. در طی روز با افزایش میزان ناپایداری جوی همراه با کاهش بارش‌ها و افزایش دما و همچنین افزایش سرعت باد، شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و به‌تبع آن پیش‌بینی می‌شود که تا اواخر وقت سه‌شنبه نیز در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار بگیرد.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها