2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد
هوای سالم تهران در صبح نخستین روز هفته/احتمال نامطلوب شدن هوا برای گروه‌های حساس

شهرنوشت: هوای تهران در چهارمین روز آبان 1398، با شاخص کیفیت 59 در شرایط سالم قرار دارد.


هوای سالم تهران در صبح نخستین روز هفته/احتمال نامطلوب شدن هوا برای گروه‌های حساس
1398/8/4 10:15:0|print

به گزارش شهرنوشت، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با وجود تداوم بارش‌ها و سرعت ناچیز باد در نخستین ساعات روز شنبه (4 آبان 98)، همراه با افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در برخی مناطق افزایش پیدا خواهد کرد و سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

به‌تدریج با افزایش ناپایداری روزانه، انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود، اگرچه شرایط جوی پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و احتمال می‌رود در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

همچنین در اواخر وقت شنبه با افزایش حجم ترافیک در برخی مناطق شاهد تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق بوده و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل نسبت به روز گذشته، در ساعات اولیه روز یکشنبه (5 آبان 98) از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

با افزایش ناپایداری جوی همراه با بارش باران و گاهی رگبار و رعد و برق در برخی ساعات بعدازظهر، شاهد بهبود نسبی در کیفیت هوای اکثر مناطق خواهیم بود. در ساعات پایانی یکشنبه نیز با تداوم ناپایداری جوی و افزایش نسبی سرعت باد، شرایط برای تجمع آلاینده‌ها محدود شده و غلظت آلایند‌ه‌ها نسبت به روز قبل از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها