2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران:
عبارت «طلای سیاه» درباره زباله اشتباه است/تولید روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی در پایتخت

شهرنوشت: معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: تراز اقتصاد پسماند هیچ جای دنیا مثبت نیست و عبارت «طلای سیاه» درباره آن اشتباه است.

عبارت «طلای سیاه» درباره زباله اشتباه است/تولید روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی در پایتخت
1398/8/1 12:24:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، علیرضا شریفی فرد در همایش رویداد کلیماتون که صبح امروز برگزار شد، گفت: در حال حاضر در شهر تهران حدود 8 هزار تن پسماند عادی شهری تولید می شود که از این میزان آن بخش که کاملا قابل احصا است زباله هایی است که به آرادکوه می رود که میزان آن 5 هزار و 300 تا 6 هزار تن است. فاصله دو هزار تنی بین آنچه به آرادکوه می رود و تولید پسماند در تهران همان پسماندی است که بازیافت می شود.

وی با بیان اینکه در بحث نظافت شهر، شرایط تهران آبرومند است، ادامه داد: مدیریت جمع آوری زباله و انتقال آن به آرادکوه در شرایط خوبی است هر چند سازمان مدیریت پسماند و شهرداری موظف به نگهداشت شهر هستند و نگهداشت صرف شهر مانع از توجه کافی به موضوع توسعه است و این مشکل در توسعه پسماند ایجاد شده است. یعنی ما نتوانسته ایم در حوزه مدیریت پسماند اقدامات توسعه ای را انجام دهیم.

شریفی فرد به موضوع پسماند بیمارستانی اشاره کرد و گفت: آمار پسماندهای بیمارستانی از حدود 60 تن بیشتر است و به 100 می رسد اما بخشی از این زباله ها همراه زباله های عادی دفع می شود. در زمینه نخاله های ساختمانی به شدت در معرض آسیب هستیم، در تهران روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی تولید می شود که رقم بالایی است.

وی عنوان کرد: ما در مدیریت پسماند با دو چالش مواجه هستیم؛ یکی چالش در مبدا و یکی در مقصد. در تفکیک زباله از مبدا با وجود برخی اقدامات انجام شده است موفقیت چندانی در این زمینه نداشتیم و براین اساس به مشارکت مردم نیاز داریم.

شریفی فرد با رد «طلای سیاه» بودن زباله گفت: برخلاف تصوری که وجود دارد تراز اقتصاد پسماند هیچ وقت مثبت نمی شود و این عبارت طلای کثیف اشتباهی است که استفاده می شود.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها