2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

عضو شورای اسلامی شهر تهران:
هر تهرانی دو برابر میانگین جهانی زباله تولید می کند

شهرنوشت: عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه هر تهرانی دو برابر میانگین جهانی زباله تولید می کند، گفت: به عبارتی هر تهرانی 900 گرم در روز زباله تولید می کند در حالی که میانگین جهانی بین 400 تا 450 گرم است. 

هر تهرانی دو برابر میانگین جهانی زباله تولید می کند
1398/8/1 12:11:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، حجت نظری عضو شورای شهر تهران در همایش رویداد بین المللی کلیماتون که صبح امروز برگزار شد، گفت: ما تصمیم داریم تا در رویداد بین المللی کلیماتون که یکی از رویدادهای بین المللی زیست محیطی در شهر است، درباره کاهش تولید پسماد گفت و گو کنیم و این رویداد قرار است با حضور و ایده پردازی متخصصان به راهکارهایی برای کاهش تولید پسماند منجر شود. 

وی افزود: در تهران روزانه هشت هزار تن پسماند تولید می شود که دو برابر نُرم جهانی است. به عبارتی هر تهرانی 900 گرم در روز زباله تولید می کند در حالی که میانگین جهانی بین 400 تا 450 گرم است. 

این عضو شورای شهر تهران گفت: یکی از برنامه های امروز این رویداد، بازدید از مرکز تفکیک پسماند و بازیافت آرادکوه است. با بازدید از آن جا در می یابید این میزان تولید پسماند چه بلایی سر شهرمان می آورد. حضور شما می تواند این هشدار جدی را به جامعه بیشتر منتقل کند. 

وی با بیان این که ما به هر دلیلی در حوزه مدیریت پسماند موفقیت چندانی نداشته ایم، با تاکید بر استفاده از سازمان های مردم نهاد در این زمینه گفت: در دو سال اخیر ما در ستاد توان افزایی بر اساس مطالبه سازمان های مردم نهاد تلاش کرده ایم بر مساله پسماند تمرکز بیشتر داشت باشیم. متاسفانه در شهری زندگی می کنیم که مصرف گرایی باعث شده بیشتر زمان ها تولید پسماند شهر ما را از مطلوب بودن فاصله بگیرد، ممکن است در مدیریت شهری هم قصورهایی باشد اما به هر حال همه باید تلاش کنیم از این شرایط فاصله بگیریم.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها