2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
2019/11/15 - جمعه 24 آبان 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر


هوای سالم تهران در صبح نخستین روز آبان/تعداد روزهای سالم به 163 روز رسید

شهرنوشت: هوای تهران در نخستین روز آبان 1398، با شاخص کیفیت 78 در شرایط سالم قرار دارد. شهروندان تهرانی از ابتدای سال تاکنون 163 روز هوای سالم، 25 روز هوای پاک و 27 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس را تنفس کرده‌اند.


هوای سالم تهران در صبح نخستین روز آبان/تعداد روزهای سالم به 163 روز رسید
1398/8/1 9:46:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان‌دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبحگاه روز چهارشنبه (1 آبان 98) بوده که عمدتاً ناشی از ازدیاد تردد خودروها و سرعت اندک باد است، هرچند با توجه به برقراری شرایط جوی مساعدتر در نخستین ساعات روز جاری نسبت به روز گذشته غلظت آلاینده‌ها از میزان کمتری برخوردار خواهد شد.

همچنین با ناپایداری‌های جوی حاکم در طول روز، رشد ابرناکی همراه با بارش پراکنده باران و گاهی وزش باد احتمال می‌رود در برخی ساعات بعد از ظهر به‌طور موقتی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود. اما به ‌تدریج با افزایش حجم ترافیک در برخی ساعات شبانگاه، همراه با تداوم بارش‌های پراکنده و کاهش سرعت باد، احتمال می‌رود طی برخی اوقات افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده شود و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم این وضعیت جوی تا روز پنجشنبه (2 آبان 98)، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در برخی ساعات صبحگاه به‌ویژه در مناطق پرتردد مهیا خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس در این مناطق پیش‌بینی می‌شود. افزایش میزان ابرناکی همراه با بارش پراکنده در برخی ساعات بعد از ظهر با افزایش موقتی غلظت آلاینده همراه است هرچند با احتمال افزایش سرعت باد در اواخر وقت پنجشنبه، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و شاهد بهبود کیفیت هوا در اکثر مناطق خواهیم بود.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها