2019/09/19 - پنجشنبه 28 شهريور 1398
2019/09/19 - پنجشنبه 28 شهريور 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مراسم بزرگداشت روز پزشک:
گروه‌هایی به‌دنبال ایجاد تفرقه میان پزشکان هستند

شهرنوشت: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: به مقامات کشور اعلام می‌کنم گروه‌هایی از دشمن و جاسوسان برنامه‌ریزی کرده اند تا اتفاق، وحدت و اتحاد را از بین ببرند و اختلاف ایجاد کنند. به ظاهر کلام حق می‌زنند، اما در باطن منظور باطل دارند.

گروه‌هایی به‌دنبال ایجاد تفرقه میان پزشکان هستند
1398/6/1 20:37:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، علی نوبخت در مراسم بزرگداشت روز پزشک که عصر امروز با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و پیروز حناچی شهردار تهران در برج میلاد برگزار شد، ضمن تبریک ولادت ابوعلی سینا و روز پزشک گفت: سال‌هایی که در محضر استاد فاضل در نظام پزشکی بودیم، دوستان پیشنهاد اختصاص یک روز برای پزشکان را می‌دادند. ما با شرم می‌گفتیم این بزرگواران همواره در حال ایثار هستند و ظلم است اگر تنها یک روز را برایشان در نظر بگیریم؛ هر روز و هر لحظه، روز و لحظه پزشک است.

وی با اشاره به اینکه یاد می‌کنیم از تمام پزشکانی که در اماکن و شرایط مختلف در حال خدمت هستند، عنوان کرد: رییس سازمان نظام پزشکی به برخی هجمه‌ها و حواشی اخیر اشاره کرد و گفت برخی از این هجمه از طرف مجلس شورای اسلامی تعقیب می‌شود. باید بگویم تمام تلاش ما در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بر این بوده که در مواد ٧٠ تا ٧۴ برنامه توسعه تا جایی که می‌توانیم به فکر پزشکان باشیم؛ از جمله این‌که همواره یکی از دغدغه‌های ما توجه به پزشکان عمومی است.

نوبخت افزود: وزیر بهداشت نیز به‌عنوان وزیری که خود بهداشت‌محور است، به تکالیف قانونی که مجلس بر عهده وزارت بهداشت گذاشته است توجه ویژه داشته و دارد. ٢ سال فرصت داده شد که زیربناها، زیرساخت‌ها و تمهیدات لازم اندیشیده شود و از سال سوم به دنبال کارهای اساسی بروند. خوشبختانه در تیرماه امسال، رئیس‌جمهور به همت وزیر به وزارت بهداشت رفتند و طرح پرونده سلامت الکترونیک رسماً کلید خورد.

وی تأکید کرد: امیدواریم از پزشکان عمومی در نظام ارجاع استفاده صحیح شود، چرا که این عزیزان رکن اصلی نظام پزشک خانواده هستند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: مسأله دوم که فکر می‌کردیم می‌توانیم از طریق آن بین واحد‌های مختلف این حوزه ایجاد وحدت کنیم، بحث مالیات بود. وقتی دکتر فاضل رییس نظام پزشکی بود من به عنوان ناظر امر بهداشت و درمان در مجلس، به موضوع مالیات توجه ویژه داشتم. در همین رابطه با رییس سازمان امور مالیاتی صحبت و تاکید کردیم که موضوع مالیات را باید با حفظ حرمت این قشر و رعایت عدالت پیش ببریم.

وی ادامه داد: مدتی بعد خواستیم تفاهمی به وجود بیاوریم که موضوع مالیات نهایی شود؛ یک هیئت ١١نفره برای رسیدگی به این موضوع تعیین شد که دبیرخانه آن هم در سازمان نظام پزشکی بود. دیگر یک صنف چطور می‌تواند از این روشن‌تر بگوید که ما همیشه برای خدمت به مردم حاضر هستیم و برای پرداخت مالیات هم آماده‌ایم؟ درست در شرایطی که آمادگی‌های لازم اعلام شده بود، ناگهان زمزمه‌ها و حواشی دیگری شروع شدند.

نوبخت گفت: به مقامات کشور اعلام می‌کنم گروه‌هایی از دشمن و جاسوسان برنامه‌ریزی کرده اند تا اتفاق، وحدت و اتحاد را از بین ببرند و اختلاف ایجاد کنند. به ظاهر کلام حق می‌زنند، اما در باطن منظور باطل دارند. مقامات نظارتی بدانند که بین رده‌های اصلی سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی تفاهم ایجاد شده است و هر موضوع حاشیه‌ای جز این واقعیت، به این معناست که کسانی در جست‌وجوی تفرقه و نفاق هستند.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها