2019/09/19 - پنجشنبه 28 شهريور 1398
2019/09/19 - پنجشنبه 28 شهريور 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

صدراعظم نوری مطرح کرد
رفتار خشونت آمیز با حیوانات محکوم است اما انتشار فیلم بعد از دو سال جای تامل دارد/در دو سال گذشته رویه مدیریت شهری عقیم سازی سگ ها بوده نه کشتار آن ها
رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران گفت: در دوسال گذشته سیاست شهرداری تهران و شرکت ساماندهی مشاغل عقیم سازی و سپس رهاسازی سگ های بلاصاحب بوده نه کشتار آن ها. اما ضمن محکوم کردن رفتار خشونت آمیز با حیوانات باید در خصوص انتشار یک فیلم بعد از دو سال و ایجاد التهابات اجتماعی تفکر کرد.
رفتار خشونت آمیز با حیوانات محکوم است اما انتشار فیلم بعد از دو سال جای تامل دارد/در دو سال گذشته رویه مدیریت شهری عقیم سازی سگ ها بوده نه کشتار آن ها
1398/5/30 15:51:0|print

به گزارش شهرنوشت و به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران در چند روز گذشته انتشار فیلمی حاوی رفتار خشونت آمیز با سگ های بلا صاحب سبب اعتراض حامیان حقوق حیوانات شده است. این در حالی است که بر اساس اعلام شهرداری تهران این فیلم مربوط به دو سال پیش و قبل از آغاز به کار دوره جدید مدیریت شهری بوده است.

زهرا صدر اعظم نوری رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در این ارتباط گفت: موضوعی که در شبکه های اجتماعی تحت عنوان سگ کشی و رفتار خشونت آمیز با حیوانات مطرح شده کاملا از نظر ما محکوم است به این دلیل که ما اعتقاد داریم حقوق حیوانات از اهمیت و احترام خاصی برخوردار است و اساسا همه موجوادات زنده دارای حقوق هستند و باید محترم شمرده شوند.

وی ادامه داد: بنابراین آزار و اذیت حیوانات کاملا محکوم است و باید با مسببین این امر برخورد و مجازات شوند.

نوری در ادامه افزود: اما نکته مورد بحث این است که این اتفاق مربوط به دو سال گذشته بوده و طرح این اتفاق در زمان کنونی جای سوال دارد. با پیگیری های به عمل آمده از سوی آقای یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران مشخص شده این اتفاق مربوط به دو سال گذشته بوده است و جای بسی سوال و تامل است که چرا و با چه هدفی این فیلم در زمان کنونی منتشر می شود که موجبات جریحه دار شدن افکار عمومی را فراهم می آورد.

 رییس کمیسیون سلامت  محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: این در حالی است که در دوسال گذشته و با آغاز مدیریت شهری جدید رویکرد های شهرداری تغییر پیدا کرده و شورای شهر نیز با پیگیری های مستمر و تلاش در جهت شفاف سازی و  آگاهی رسانی به شهروندان  سعی در  ریشه کن کردن چنین اقداماتی داشته است.

 نوری با بیان اینکه در دوره مدیریت جدید رفتار خشونت آمیز با حیوانات گزارش نشده گفت: نگهداری از حیوانات بلا صاحب و ولگرد وظیفه شهرداری  است و سیاست شهرداری از زمان آغاز شورای پنجم جمع آوری این حیوانات، نشانه گذاری و عقیم سازی و سپس رها سازی  آنها بوده که آثار خوب هم بر جای گذاشته است.

 وی ادامه داد: البته در مواردی هم که حیوان بیمار باشد نیز رسیدگی لازم به عمل می آید تا مبادا شهروندان در معرض خطر قرار گیرند. این اقدامات مدت ها می شود از سوی شرکت ساماندهی مشاغل صورت می گیرد و حتی در بازدید هایی هم که هنرمندان از مرکز نگهداری حیوانات داشته اند مراتب تشکر و قدردانی خود را از اقدامات شرکت ساماندهی در خصوص نگهداری حیوانات ابراز داشتند. ما نیز به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر تهران از آن نحوه سیاست شهرداری حمایت خواهیم کرد اما مجدد تاکید می کنم انتشار یک فیلم مربوط به دو سال گذشته و آن هم با تغییر رویکردی که شهرداری تهران در دوره جدید داشته است جای تامل دارد. موضوعی که سبب ایجاد یک بحران اجتماعی شد.

صدر اعظم نوری گفت: ما اعضای شورا ضمن محکوم کردن هر نوع رفتار خشونت آمیز با حیوانات خواستار برخورد با عاملان اینگونه رفتار ها نیز هستیم و با جدیت این موضوع را هم پیگیری خواهیم کرد.


یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها