2019/09/19 - پنجشنبه 28 شهريور 1398
2019/09/19 - پنجشنبه 28 شهريور 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

معاون کل وزارت بهداشت مطرح کرد
کمبود پزشک عمومی و درمانگاه در تهران/در توزیع عادلانه خدمات پزشکی نقص جدی داریم

شهرنوشت: معاون کل وزارت بهداشت گفت: در حوزه خدمات تخصصی پزشکی چهل درصد متخصصین کشور در تهران هستند، اما در حوزه پزشک عمومی و درمانگاه با کمبود مواجه هستیم. در واقع در عادلانه توزیع کردن خدمات پزشکی نقص جدی داریم.

کمبود پزشک عمومی و درمانگاه در تهران/در توزیع عادلانه خدمات پزشکی نقص جدی داریم
1398/5/28 12:22:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، ایرج حریرچی در نشست امضای یادداشت تفاهم نامه بین شهرداری تهران و سازمان نظام پزشکی، گفت: با توجه به تعهد و هدف گذاری در عرصه نظام سلامت در نظر داریم تا سال 1404 در پوشش همگانی سلامت به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در بین کشورهای در حال توسعه مطرح شویم. 

وی با بیان اینکه وضعیت سلامت مردم تهران چندان رضایت بخش نیست، افزود: در حوزه خدمات تخصصی پزشکی چهل درصد متخصصین کشور در تهران هستند، اما در حوزه پزشک عمومی و درمانگاه با کمبود مواجه هستیم. در واقع در عادلانه توزیع کردن خدمات پزشکی نقص جدی داریم.

حریرچی ادامه داد: با وجود تاسیس مراکز درمانی و بیمارستان ها در سال های اخیر در تهران، این شهر از نظر معیارهای دسترسی به مراکز درمانی و خدمات پزشکی نسبت به بسیاری از شهرهای دیگر پایین تر است.

وی در پایان یادآور شد: ایجاد مراکز درمانی و استفاده‌ از بیمه تکمیلی توسط دستگاه ها و نهادهای غیرمرتبط مانند بانک ها و نهادهای نظامی و تفاوت دستمزدهای پزشکان در نهادها و دستگاه های مختلف سبب می شود که حوزه ارائه خدمات در تهران به هم بریزد.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها