2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

پورسیدآقایی:
برای تکمیل خط 7 به 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم/خط 7 با امنیت کامل افتتاح می شود

شهرنوشت: امروز چهارشنبه ٢٣مردادماه، تست گرم خط ٧ مترو تهران در بخش شرقی (حدفاصل ایستگاه مهدیه تا بسیج) با حضور محسن پورسيدآقایی معاون حمل و‌ نقل و ترافیک شهرداری تهران و علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) برگزار شد.

برای تکمیل خط 7 به 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم/خط 7 با امنیت کامل افتتاح می شود
1398/5/23 13:37:0|print

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن پورسیدآقایی در این مراسم گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده بهره برداری آزمایشی از خط 7 به طول ۸.۵ کیلومتر با د‌و ایستگاه میدان محمدیه و بسیج انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود خط ۷ به دلیل دعواهای سیاسی تعطیل شد و همچنان ایمنی لازم را ندارد، بیان کرد:  ما اهل کار سیاسی نیستیم. مهم این است که به مردم خدمت رسانی کنیم و ایمنی لازم ارائه شود. امروز که تست گرم انجام می‌شود، قطعا ایمنی خط تأمین شده و تجهیزات مورد نیاز نصب شده است. آن چیزی که در برخی موارد مورد سوء تفاهم قرار می‌گیرد این است که آیا هواکش‌های فعلی برای سرفاصله ده دقیقه و دو دقیقه کافی است یا خیر؟ برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی‌ موجب بروز اینگونه سوء تفاهم‌ها می‌شود. 

معاون شهردار تهران تصریح کرد: برای سرفاصله‌ بیش از ۱۰ دقیقه این خط، تمام استانداردهای لازم تأمین شده و‌ بدون داشتن ذره‌ای ناایمنی خط افتتاح می شود. تا زمانی که سرفاصله به دو دقیقه برسد باید تجهیزاتی دیگر نصب شود که قبل از آن همه‌ی اقدامات لازم اجرا خواهد شد.

پورسیدآقایی با بیان اینکه در دوره‌ی جدید مدیریت شهری هزار میلیارد تومان برای خط ۷ هزینه شده است، تصریح کرد: یعنی از زمانی که خط تعطیل شد تا به امروز بیش از این مبلغ هزینه شد. همچنین سه هزار میلیارد تومان دیگر به منظور تکمیل باید برای این خط هزینه شود. تکمیل خط ۶ نیز چهار هزار میلیارد تومان بودجه لازم دارد.

معاون شهردار با بیان اینکه حدود 410 متر از خط ۷ در این دوره جمع آوری و مجدد بازسازی شد، گفت: کار بخش‌های مختلفی اعم از سیگنالینگ، نصب تهویه و ... در این دوره انجام شده است.

افتتاح ایستگاه مولوی در مهرماه 

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن پورسیدآقایی در روند بازدید از ایستگاه میدان محمدیه و بسیج، بیان کرد: تست گرمی که امروز انجام شد نتایج خوبی به همراه داشت. بازدید از سیستم تهویه، اتاق تأمین برق سوم ریل، دو اتاق تأمین برق ایستگاه، محوطه ایستگاه و ... انجام شد.

وی در مورد تأمین قطار، عنوان کرد: کمبود واگن و قطار مشکلی است که جدی با آن درگیر هستیم و امیدواریم با کمک دولت این مشکل به مرور زمان حل شود. این دو ایستگاه با چهار قطار جدید از محل قرارداد 10 رام قطار قبلی افتتاح خواهد شد. بعد از افتتاح مجموعا هشت قطار در این خط کار خواهند شد.

پورسیدآقایی اضافه کرد: به کمک تیم‌های متخصص دانشگاهی، سیگنالینگ این خط راه اندازی شد و طراحی 100 درصدی تهویه توسط شرکت‌های ایرانی انجام شده است. خط به لحاظ ایمنی و سیستم تهویه از دیگر خطوط مترو پیشرفته‌تر است و آخرین امکانات و تجهیزات در این خط نصب شده است. با استفاده از آخرین تجهیزات، مصرف آب را در سیستم تهویه ۸۰ درصد کاهش داده که از ابتکارات مهندسان ایرانی بوده است.

وی در مورد تهویه خطوط قدیمی‌تر، گفت: باتوجه به خلاقیت‌هایی که در خط ۷ صورت گرفته، سعی خواهد شد که نواقص خطوط قبلی با همین سیستم تهویه جدید رفع شود.

به گفته معاون شهردار تهران؛ بعد از افتتاح این دو ایستگاه، تا آخر سال ۶ ایستگاه دیگر وارد مدار بهره برداری خواهد شد و به دنبال آن با افتتاح هر ایستگاه یک قطار نیز وارد مدار می‌شود. همچنین در مهرماه ایستگاه مولوی افتتاح خواهد شد.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها