2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا
هوای پایتخت سالم است/کاهش نسبی آلاینده‌ها به دلیل وزش باد

شهرنوشت: هوای تهران در بیست و سومین روز مرداد، با شاخص کیفیت 73 در شرایط سالم قرار دارد و پیش بینی‌ها نشان می‌دهد از غلظت آلاینده ها اندکی کاسته خواهد شد.


هوای پایتخت سالم است/کاهش نسبی آلاینده‌ها به دلیل وزش باد
1398/5/23 10:25:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، به تدریج در نخستین ساعات روز جاری (چهارشنبه، 23 مرداد) بر میزان ناپایداری جوی افزوده شده که به تبع آن کاهش نسبی در غلظت آلاینده ها نسبت به صبحگاه روز گذشته مشاهده خواهد شد.

همچنین در طول روز، با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن مهیا شده و بین ساعات 14 تا 18 روز جاری افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده خواهد شد که نسبت به روز پیشین از میزان کمتری برخوردار خواهد بود. بر این اساس، احتمال می رود در برخی ساعات روز چهارشنبه افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده شود که کاهش موقتی کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

به تدریج با تغییر شرایط جوی در عصرگاه چهارشنبه، برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد بوده که در بهبود نسبی وضعیت کیفیت هوای پایتخت تاثیرگذار خواهد بود، هرچند افزایش حجم ترافیک در شبانگاه چهارشنبه سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد. رفته رفته با کاهش میزان ناپایداری جوی تا نخستین ساعات روز پنجشنبه و همراه با ازدیاد تردد خودروها، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود. همچنین احتمال می رود طی برخی ساعات بعد از ظهر پنجشنبه بر غلظت آلاینده ازن افزوده شود و بیشینه مقدار غلظت این آلاینده نسبت به روز چهارشنبه کاهش نسبی خواهد یافت.

 از اینرو، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات روز پنجشنبه، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار خواهد گرفت.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها