2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
2019/08/23 - جمعه 1 شهريور 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا؛
هوای پایتخت در صبح بیست و دومین روز از مرداد سالم است/احتمال وزش باد و افزایش ابر

شهرنوشت: هوای بیست و دومین روز از مرداد 98، با شاخص کیفیت 77 در شرایط سالم قرار دارد.


هوای پایتخت در صبح بیست و دومین روز از مرداد سالم است/احتمال وزش باد و افزایش ابر
1398/5/22 10:4:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه امروز (سه شنبه، 22 مرداد) است که عمدتاً ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی در نخستین ساعات روز و ازدیاد تردد وسایل نقلیه در این بازه زمانی است.

به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز سه شنبه، برای برخی ساعات وزش باد و در عصرگاه افزایش ابر انتظار می رود. همچنین همراه با فراهم شدن شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن در طول روز، طی برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 14 الی 18) بر غلظت این آلاینده افزوده خواهد شد که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. هرچند این شرایط موقتی بوده و انتظار می رود بیشینه غلظت آلاینده ازن در بعدازظهر سه شنبه نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار باشد.

بر این اساس، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات بیست و دومین روز از مرداد 98، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. رفته رفته با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز چهارشنبه، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم خواهد شد، هرچند با رشد ناپایداری روزانه، وزش باد در برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود که در بهبود شرایط کیفیت هوای پایتخت تاثیرگذار است. از این رو، در بعضی اوقات روز چهارشنبه افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها (از جمله آلاینده ازن و ذرات معلق) مشاهده خواهد شد و انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت به طور موقت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها