2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر


هوای تهران سالم است/ناسالم شدن هوا برای گروه های حساس

شهرنوشت: هوای امروز تهران در بیستمین روز مرداد 98، با شاخص کیفیت 80 در شرایط سالم قرار دارد.


هوای تهران سالم است/ناسالم شدن هوا برای گروه های حساس
1398/5/20 10:10:0|print

به گزارش شهرنوشت، نتایج حاصل از پیش بینی شرایط هواشناسی و کیفیت هوا برای شهر تهران حاکی از کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (یکشنبه، 20 مرداد) است که همراه با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد.

 همچنین در طول روز، با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل لازم، شرایط برای انجام واکنش های فتوشیمیایی مهیا شده و بین ساعات 14 الی 17 روز جاری افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد که نسبت به روز پیشین از میزان بالاتری برخوردار خواهد بود.

بر این اساس با توجه به افزایش موقتی غلظت بعضی آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی اوقات روز یکشنبه، احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) در برخی مناطق شهر تهران دور از انتظار نخواهد بود. به تدریج با تغییر شرایط جوی در عصرگاه یکشنبه، برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد بوده که در بهبود نسبی وضعیت کیفیت هوا تاثیرگذار خواهد بود، هرچند افزایش حجم ترافیک در شبانگاه یکشنبه سبب کاهش موقتی کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پایتخت خواهد شد. رفته رفته همراه با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز دوشنبه، افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود، که با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل این شرایط موقتی خواهد بود.

از اینرو، انتظار می رود در کنار کاهش حجم ترافیک در روز دوشنبه، افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی در طول روز، کاهش محسوس دما و افزایش ابر طی برخی ساعات شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن را محدود کرده و وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری نسبت به روز یکشنبه قرار گیرد.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها