2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
2019/08/24 - شنبه 2 شهريور 1398
در آینه رسانه ها
مشروح خبر


هوای تهران در صبح شانزدهمین روز از مردادماه سالم است/احتمال ناسالم شدن هوا برای گروه‌های حساس

شهرنوشت: هوای تهران در صبح شانزدهمین روز از مرداد 98، با شاخص کیفیت 77 در شرایط سالم قرار دارد.


هوای تهران در صبح شانزدهمین روز از مردادماه سالم است/احتمال ناسالم شدن هوا برای گروه‌های حساس
1398/5/16 10:33:0|print

به گزارش شهرنوشت؛ بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی و کیفیت هوا برای شهر تهران، با افزایش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (چهارشنبه، 16 مرداد 98) به تدریج بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد، به گونه ای که برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

همچنین انتظار می رود طی برخی ساعات بعد از ظهر (بین ساعات 14 الی 18) بر غلظت آلاینده ازن افزوده شود، هرچند ناپایداری های جوی حاکم در روز جاری فرآیند شکل گیری این آلاینده را محدود کرده و کاهش نسبی در غلظت ازن (نسبت به روز گذشته) مشاهده خواهد شد. از این رو، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) در برخی ساعات شانزدهمین روز از مرداد 98، احتمال می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد. رفته رفته با کاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات آغازین روز پنجشنبه، شرایط برای افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه هفدهمین روز از مرداد 98 فراهم خواهد شد.

هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود که احتمال افزایش نسبی غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را به همراه خواهد داشت. بر این اساس، انتظار می رود در بعضی ساعات روز پنجشنبه بر غلظت آلاینده ها (از جمله آلاینده ازن و ذرات معلق) به طور موقت افزوده شود و وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در برخی اوقات در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد. همچنین تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت.

یادداشت ها
تبلیغات
خواندنی ها